Dziennikarka Polsatu zakończyła pracę w stacji po 24 latach. Jaki był powód jej decyzji?

W zeszłym roku z Telewizji Polsat odeszła jedna z najpopularniejszych dziennikarek stacji, Agnieszka Mosór. W rozmowie z portalem Wirtualne Media wyznała, co skłoniło ją do tej decyzji oraz opowiedziała o dalszych planach zawodowych.

Agnieszka Mosór była związana z Telewizją Polsat przez 24 lata. Dziennikarka swoją karierę rozpoczęła w "Informacjach", by potem szturmem podbijać kolejne stanowiska. Występowała m.in. w "Wydarzeniach", a później na antenie Polsat News, gdzie prowadziła poranny program "Graffiti". Po latach powróciła do ekipy "Wydarzeń", z którą związana była do końca telewizyjnej kariery. W lipcu 2022 roku poinformowała, że jej praca w stacji dobiega końca. Co wpłynęło na jej decyzję?

Dziennikarka "Wydarzeń" odeszła z Polsatu. Co wpłynęło na decyzję Agnieszki Mosór?

W wywiadzie udzielonego Wirtualnym Mediom, Agnieszka Mosór wspominała o pracy w Telewizji Polsat. Dziennikarka wyznała, że praca w stacji była od zawsze jej marzeniem i jest wdzięczna za otrzymaną szansę i możliwości zawodowe. W ciepłych słowach postanowiła podziękować osobom, które przyczyniły się do rozwoju jej kariery. — Robiłam to, o czym od dziecka marzyłam. Dziękuję za to i za tyle lat zaufania prezesowi Zygmuntowi Solorzowi oraz moim byłym i obecnym szefom. Dziękuję całemu zespołowi "Wydarzeń", przez te wszystkie lata łączyło nas znacznie więcej niż praca — powiedziała poruszona dziennikarka.

Zobacz wideo Paulina Sykut-Jeżyna o zabawnych sytuacjach i wpadkach. "Było ciężko wytrzymać"

Agnieszka Mosór opowiedziała o swoich planach zawodowych. Dziennikarka chce edukować innych

Agnieszka Mosór wyznała, że decyzja o zakończeniu współpracy z Telewizją Polsat nie była łatwa. Dziennikarka przyznała, że lubiła swoją pracę, lecz po ponad dwóch dekadach nadszedł czas na zmiany. W wywiadzie wyznała, że odkryła w sobie pedagogiczne powołanie i chciałaby skupić się na edukowaniu młodych przyszłych dziennikarzy. Jednak zanim to nastąpi, zapowiedziała, że planuje zasłużony urlop. — Odchodzę, by uczyć się dalej, zwłaszcza że media dziś tak się zmieniają. W głowie mam już nowe plany. Wśród nich na pewno zajęcia ze studentami i dzielenie się doświadczeniem, co daje mi mnóstwo satysfakcji. Ale najpierw czas na reset — mówiła Mosór.

 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: