Polski akcent w serialu "Wednesday". Ten fragment umknął większości widzów

"Wednesday" to jeden z największych hitów Netfliksa ostatnich lat. W historii o mrocznej nastolatce pojawiło się nawet odniesienie do polskiej kultury. Większości widzów ten fragment umknął, jednak internet przychodzi z pomocą.

Jenna Ortega zachwyciła widzów swoją rolą w serialu "Wednesday". Christina Ricci, która grała tytułową bohaterkę w ekranizacji komiksów przed młodą aktorką, postawiła poprzeczkę naprawdę wysoko. Szybko okazało się jednak, że nawet zagorzali fani poprzednich adaptacji musieli pogodzić się z tym, że idzie nowe i to jakie!

Zobacz wideo „Wednesday" — serial Netfliksa od Tima Burtona. Jenna Ortega jako Wednesday Addams

Polski akcent w serialu "Wednesday". TikToker zauważył ciekawe nawiązanie

"Wednesday" momentalnie stała się wielkim hitem Netfliksa. Podbiła nie tylko statystyki platformy, ale również TikToka i inne media społecznościowe. Publikowanie serialowych treści dobrze działa na zasięgi internetowych twórców, dlatego nie dziwi fakt, że sieć przepełniły ciekawostki na temat mrocznej nastolatki.

Jeden z użytkowników TikToka znalazł w produkcji nawet odniesienie do polskiej kultury. Wielu widzom ta ciekawostka mogła umknąć, a jest naprawdę wdzięczna.

Serialowa Wednesday uwielbia twórczość Edgara Allana Poe, podobnie jak współtwórca serii - Tim Burton, który nawiązuje do poety w swoich produkcjach nieustannie. Nastolatka zdecydowała, że pójdzie śladami idola i również zacznie pisać. Przez cały czas trwania pierwszego sezonu serialu Addams pracuje nad powieścią.

Niestety nie dowiadujemy się, jaką dokładnie historię snuje Wednesday, jednak co jakiś czas twórcy kierują kamerę na zapisane na maszynie kartki powieści. TikToker postanowił przyjrzeć się jednej z nich.

Mar.rez96 zauważył wśród zapisanych słów polski akcent. Wednesday w tajemniczym dziele wspomina o "Polish kielbasas". Netflix zapowiedział już kontynuację serialu, więc być może wkrótce dowiemy się, kto w wyobraźni nastolatki spożywał, a może przyrządzał danie, które tak często można spotkać na grillach w naszym kraju. 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: