Danny Masterson może trafić do więzienia na 45 lat za gwałty. Ashton Kutcher komentuje sprawę

"Ostatecznie, nie mogę wiedzieć, czy jest winny. Nie jestem sędzią. Nie jestem ławą przysięgłych. Nie jestem prokuratorem. Nie jestem ofiarą. Nie jestem też oskarżonym. Nie mam przestrzeni, żeby to komentować. Po prostu nie wiem" - odpowiedział Ashton Kutcher zapytany o sprawę Danny'ego Mastersona, któremu grozi 45 lat pozbawienia wolności.

Danny Masterson należał do oryginalnej obsady "Różowych lat 70.", a z Ashtonem Kutcherem grał także po latach w serialu komediowym "Ranczo". Obaj wcielali się tam w braci, a Masterson został odsunięty od trzeciego sezonu tego sitcomu Netfliksa, po tym, jak w 2017 roku oskarżono go o trzy gwałty, do których miało dojść pomiędzy 2001 a 2003 roku. W 2019 roku już cztery kobiety złożyły pozwy przeciwko Mastersonowi i Kościołowi Scjentologicznemu, zarzucając stalking i prześladowanie, które miały sprawić, że zrezygnują z oskarżeń o gwałty.

Zobacz wideo Piekło kobiet. Przemoc seksualna to w Polsce codzienność

Masterson może trafić do więzienia na 45 lat za gwałty

W czerwcu 2020 roku rozpoczął się proces, w którym Danny Masterson został oskarżony o zgwałcenie: 23-letniej kobiety w 2001 roku, a także 28- i 23-latki w 2003. Oskarżenia postawiono na podstawie trwającego trzy lata śledztwa. Aktor nie przyznał się do winy, ale jeśli zostanie skazany, to grozi mu nawet 45 lat pozbawienia wolności. Pierwszy proces Danny'ego Mastersona skończył się na unieważnieniu po dwóch latach w grudniu 2022 roku. Teraz nowa rozprawa ma zacząć się w marcu 2023 roku.

Ashton Kutcher promując swój nowy film "U mnie czy u ciebie" udzielił obszernego wywiadu magazynowi "Esquire". W trakcie rozmowy został zapytany o kolegę z planu, z którym łączyła go długoletnia przyjaźń i wspólny biznes. Kutcher nie ukrywa, że ma nadzieję, że oskarżenia są nieprawdziwe.

Więcej informacji ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wspomina, że kiedy zaczynali pracę na planie "Różowych lat 70." to właśnie Masterson był najbardziej doświadczonym członkiem obsady i zasadniczo przewodził całej grupie:

Miał jedną cholerną zasadę, którą ciągle nam powtarzał: Nie róbcie niczego głupiego, nie spie****ie tego, bo jeśli to spie****cie, to oberwie się wszystkim.

Dodaje, że trzymałkoleżanki i kolegów z planu z dala od narkotyków i złych decyzji. Teraz Kutcher nie ukrywa, że trudno mu obserwować rozwój sprawy Mastersona, choćby dlatego, że jego kolega ma dziecko, które kiedyś przeczyta wszystkie doniesienia o oskarżeniach i procesie. Ale też stanowczo podkreśla, że wspiera wszystkie osoby, które zostały ofiarami różnego rodzaju napaści i przemocy. Podkreśla:

Ostatecznie, nie mogę wiedzieć, czy jest winny. Nie jestem sędzią. Nie jestem ławą przysięgłych. Nie jestem prokuratorem. Nie jestem ofiarą. Nie jestem też oskarżonym. Nie mam przestrzeni, żeby to komentować. Po prostu nie wiem.

Potrzebujesz pomocy?

Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Z danych UNICEF wynika, że na całym świecie tego rodzaju przemocy doświadczyło około 15 milionów nastolatek między 15. a 19. rokiem życia, ale tylko 1 procent nastolatek zwraca się z prośbą o pomoc do profesjonalisty. Badania wskazują, że u 80 proc. ofiar gwałtu rozwija się zespół stresu pourazowego (PTSD).

Jeżeli jesteś ofiarą przemocy seksualnej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc np. do Poradni Telefonicznej "Niebieska Linia" - 22 668 70 00 (7 dni w tygodniu, w godzinach 8-20) lub na całodobowy telefon interwencyjny Centrum Praw Kobiet - 600 070 717.

Więcej o: