"Nasz nowy dom". Katarzyna Dowbor odsłania kulisy show i zdradza, ile trwa remont. "To taki standard"

Katarzyna Dowbor zdradziła kulisy powstawania programu "Nasz nowy dom". Prowadząca wyjawiła, jak przebiegają prace na planie oraz opisała proces przeprowadzania remontów. Okazuje się, że to co najważniejsze, dzieje się poza kamerą.

Od 2013 roku program "Nasz nowy dom" cieszy się niesłabnącą popularnością wśród widzów. Ekipa show przeprowadza remonty budynków mieszkalnych takich rodzin, które żyją w skrajnych warunkach, lecz nie posiadają funduszy, by samodzielnie poprawić swój byt. Zamysłem jest, by całość prac wykonać w zaledwie 5 dni. Czy jest to możliwe? Gospodyni programu, Katarzyna Dowbor, opowiedziała o kulisach powstawania produkcji.

Ekipa programu "Nasz nowy dom" realizuje gruntowne remonty. Na realizację prac mają tylko 5 dni

Nie rzadko zdarza się tak, że rodziny, które zgłaszają się do udziału w programie "Nasz nowy dom", żyją w urągających warunkach, a ekipa budowlana musi przeprowadzić gruntowny remont całego budynku, wprowadzając m.in. zmiany konstrukcyjne. Według zasad show, budowlańcy mają zaledwie 5 dni na wykonanie całości prac. Po tym czasie uczestnicy programu powinni otrzymać klucze do swojego mieszkania. Katarzyna Dowbor zdradziła, ile naprawdę czasu potrzebuje ekipa, by wprowadzić wszystkie niezbędne zmiany i doprowadzić budynek do właściwego stanu.

Zobacz wideo Katarzyna Dowbor zareagowała na źle traktowane przez uczestników programu zwierzę. "Pani była oburzona"

Katarzyna Dowbor zdradziła kulisy programu "Nasz nowy dom". Ekipa remontowa często pracuje nawet całą dobę

Katarzyna Dowbor udzieliła wywiadu portalowi Pomponik, w którym opowiedziała o wyzwaniach, przed którymi staje ekipa remontowa programu "Nasz nowy dom". Prowadząca wyznała, że choć prace zwykle są rozległe i obejmują wiele etapów, to wszyscy dokładają wszelkich starań, by skończyć remont w wyznaczonym czasie. Jednak by to się udało, fachowcy pracują całą dobę. — Jeśli praca idzie w miarę sprawnie, to po 10-12 godzinach ekipa idzie się przespać. Jeśli jest taka potrzeba, to część chłopaków zostaje i robią te wykończeniowe rzeczy, no tu trzeba zbić kołek, tu zawiesić obrazek. Oni w ogóle nie śpią, dopiero nad ranem wracają do domów. 12 godzin to taki standard, ale bywa też 15 — zdradziła kulisy prowadząca.

 

Dowbor podkreśliła, że przeprowadzenie remontu, który zadowoli uczestników programu, jest priorytetem dla wszystkich, którzy biorą udział w tym przedsięwzięciu. — Te 5 dni to czas ogromnego spięcia dla ekipy budowlanej, ale też filmowej. My jesteśmy podzieleni na dwie ekipy. Jedna ekipa pracuje ze mną, ale jest też tak zwana dwójka, która cały czas jest z ekipą remontową. My naprawdę więcej czasu spędzamy ze sobą na planie niż z naszymi rodzinami — stwierdziła gospodyni remontowego reality show.

 
 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: