Dom rodziny Addamsów był w środku różowy. Zdjęcia z oryginalnego planu zaskakują

"Rodzina Addamsów" pojawiła się na antenie kanału ABC w 1964 roku. Serial komediowy kręcono na czarno-białym filmie, co tylko podkreślało właściwy bohaterom klimat makabry. Widzowie widzieli na ekranie najróżniejsze odcienie szarości, tymczasem właściwy plan zdjęciowy był pełen kolorów. W tym przeważał róż.

Popularność rodziny Addamsów zaczęła się od satyrycznych komiksów w poczytnym "The New Yorkerze" jeszcze w latach 40. XX wieku. Ich autor Charles Addams chciał stworzyć satyryczną inwersję powojennego modelu idealnej amerykańskiej rodziny. Stąd też jego bohaterowie rozmiłowani byli w grotesce i makabrze, a do tego pozostawali rozkosznie nieświadomi tego, że inni ludzie uważają ich za dziwnych i do tego po prostu się ich boją. 

Zobacz wideo „Wednesday" — nowy serial Netfliksa od Tima Burtona. Jenna Ortega jako Wednesday Addams

Dom Addamsów był w środku tak naprawdę różowy

W latach 60. powstał kultowy już sitcom opowiadający o rozmiłowanym w makabrze i grotesce klanie. Zdjęcia kręcono na czarno-białym filmie, więc widzowie nie zdawali sobie sprawy, że tak naprawdę ściany w domu mają radośnie różową czy też bordową barwę. Plan zdjęciowy odwiedził fotograf Richard Fish i zrobił tam fotografie na kolorowej kliszy. W związku z sukcesem serialu "Wednesday" po sieci na nowo zaczęły krążyć jego zdjęcia. Faktycznie, zestawienie robi dziwne wrażenie:

A tak wygląda jego pokolorowana czołówka:

 

Więcej informacji ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W obsadzie znaleźli się Carolyn Jones, John Astin, Jackie Coogan, Ted Cassidy, Blossom Rock, Ken Weatherwax i zmarła niedawno Lisa Loring. Charles Addams, twórca oryginalnych komiksów, dał aktorom pełną swobodę w wyborze imion dla ich bohaterów, ponieważ na rysunkach jeszcze ich nie mieli. Tak też za sprawą Johna Astina mąż Morticii ma na imię Gomez - to on uznał, że najlepiej będzie pasowało i oddawało jego temperament latynoskiego kochanka. Powstały niestety tylko dwa sezony serialu. ALe wytwórnia MGM umieściła na Youtubie pełny odcinek do obejrzenia:

 

Wednesday Addams / Lisa LoringNie żyje oryginalna Wednesday Addams. Wcieliła się w rolę przed narodzinami Ortegi

Produkcja była nadawana od 18 września 1964 do 8 kwietnia 1966 roku. W Latach 70. nakręcono także specjalny halloweenowy film telewizyjny z udziałem oryginalnej obsady. Powstały w sumie 64 odcinki, a wpadający w ucho i zapadający w pamięć przewodni motyw muzyczny skomponował, a także wykonał Vic Mizzy. To on wpadł na pomysł z pstrykaniem palcami.

WednesdayAddamsowie w Ameryce Łacińskiej noszą inne imiona. To dziwne, ale ma sens

Choć nakręcono tylko dwa sezony oryginalnego serialu, to produkcja cieszyła się dużą popularnością dzięki licznym powtórkom. Co więcej, "Rodzina Addamsów" spodobała się także widzom za granicą. Jeszcze w latach 70. powstał o rodzinie Addamsów także serial animowany, bohaterowie pojawili się też gościnnie w jednym z odcinków "Scooby-Doo". Poza kreskówkami i nowymi serialami aktorskimi Addamsowie trafili też na deski teatru, a także do kin. Na początku lat 90. powstały dwa popularne filmy fabularne, w których jako Wednesday zagrała mała Christina Ricci. Teraz rekordy oglądalności bije przygotowany przez Tima Burtona serial platformy Netflix, w którym tytułową rolę gra Jenna Ortega. 

Więcej o: