Dom rodziny Addamsów był w środku różowy. Zdjęcia z oryginalnego planu zaskakują

"Rodzina Addamsów" pojawiła się na antenie kanału ABC w 1964 roku. Serial komediowy kręcono na czarno-białym filmie, co tylko podkreślało właściwy bohaterom klimat makabry. Widzowie widzieli na ekranie najróżniejsze odcienie szarości, tymczasem właściwy plan zdjęciowy był pełen kolorów. W tym przeważał róż.

Popularność rodziny Addamsów zaczęła się od satyrycznych komiksów w poczytnym "The New Yorkerze" jeszcze w latach 40. XX wieku. Ich autor Charles Addams chciał stworzyć satyryczną inwersję powojennego modelu idealnej amerykańskiej rodziny. Stąd też jego bohaterowie rozmiłowani byli w grotesce i makabrze, a do tego pozostawali rozkosznie nieświadomi tego, że inni ludzie uważają ich za dziwnych i do tego po prostu się ich boją. 

Zobacz wideo „Wednesday" — nowy serial Netfliksa od Tima Burtona. Jenna Ortega jako Wednesday Addams

Dom Addamsów był w środku tak naprawdę różowy

W latach 60. powstał kultowy już sitcom opowiadający o rozmiłowanym w makabrze i grotesce klanie. Zdjęcia kręcono na czarno-białym filmie, więc widzowie nie zdawali sobie sprawy, że tak naprawdę ściany w domu mają radośnie różową czy też bordową barwę. Plan zdjęciowy odwiedził fotograf Richard Fish i zrobił tam fotografie na kolorowej kliszy. W związku z sukcesem serialu "Wednesday" po sieci na nowo zaczęły krążyć jego zdjęcia. Faktycznie, zestawienie robi dziwne wrażenie:

A tak wygląda jego pokolorowana czołówka:

 

Więcej informacji ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W obsadzie znaleźli się Carolyn Jones, John Astin, Jackie Coogan, Ted Cassidy, Blossom Rock, Ken Weatherwax i zmarła niedawno Lisa Loring. Charles Addams, twórca oryginalnych komiksów, dał aktorom pełną swobodę w wyborze imion dla ich bohaterów, ponieważ na rysunkach jeszcze ich nie mieli. Tak też za sprawą Johna Astina mąż Morticii ma na imię Gomez - to on uznał, że najlepiej będzie pasowało i oddawało jego temperament latynoskiego kochanka. Powstały niestety tylko dwa sezony serialu. ALe wytwórnia MGM umieściła na Youtubie pełny odcinek do obejrzenia:

 

Produkcja była nadawana od 18 września 1964 do 8 kwietnia 1966 roku. W Latach 70. nakręcono także specjalny halloweenowy film telewizyjny z udziałem oryginalnej obsady. Powstały w sumie 64 odcinki, a wpadający w ucho i zapadający w pamięć przewodni motyw muzyczny skomponował, a także wykonał Vic Mizzy. To on wpadł na pomysł z pstrykaniem palcami.

Choć nakręcono tylko dwa sezony oryginalnego serialu, to produkcja cieszyła się dużą popularnością dzięki licznym powtórkom. Co więcej, "Rodzina Addamsów" spodobała się także widzom za granicą. Jeszcze w latach 70. powstał o rodzinie Addamsów także serial animowany, bohaterowie pojawili się też gościnnie w jednym z odcinków "Scooby-Doo". Poza kreskówkami i nowymi serialami aktorskimi Addamsowie trafili też na deski teatru, a także do kin. Na początku lat 90. powstały dwa popularne filmy fabularne, w których jako Wednesday zagrała mała Christina Ricci. Teraz rekordy oglądalności bije przygotowany przez Tima Burtona serial platformy Netflix, w którym tytułową rolę gra Jenna Ortega. 

Więcej o: