Aktor z "Wednesday" oskarżany o rasizm i nazizm. Usuną go z serialu? Są pomysły, kto go zastąpi

Percy Hynes White miał problemy już wcześniej, gdy w styczniu został oskarżony o molestowanie seksualne. Fani "Wednesday" domagali się usunięcia aktora z serialu. Choć Netflix nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, a sam White nie odniósł się do sprawy, na jaw wychodzą kolejne fakty, które zdaniem mediów mogą mieć wpływ na dalsze losy wątku Xaviera w produkcji.

Gdy w styczniu 2023 w mediach społecznościowych spopularyzowano hashtag z nazwiskiem Percy'ego Hynesa White'a, nie chodziło o "Wednesday", choć bez wątpienia to właśnie udział w tym serialu przyniósł mu rozpoznawalność. Kilka kobiet oskarżyło aktora o molestowanie seksualne. Choć oficjalnie nie potwierdzono, czy te doniesienia są prawdziwe, pojawiły się kolejne fakty działające na jego niekorzyść.

Znów oskarżenia. Tym razem kwestie światopoglądowe

Zdaniem kilku młodych kobiet White miał organizować imprezy, na których dochodziło do znacznych nadużyć. Aktor miał wówczas zaledwie 15 lat i uczęszczał do liceum w rodzinnej Kanadzie. Zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy byli niepełnoletni, jednak zażywali narkotyki i pili alkohol, a młody aktor wraz z kolegami mieli zachęcać dziewczyny do robienia nagich zdjęć w celu ich późniejszego udostępniania. Nakłaniali je też do seksu. Jedna z nich wyznała, że została zgwałcona w domu w piwnicy White'a.

Oficjalnie zeznań nie złożono - oskarżycielki udostępniły jednak publicznie screeny wiadomości z konta założonego na dane aktora, które miałyby potwierdzać jego kontrowersyjne zachowania z przeszłości. Portal Pop Faction przeprowadził własne śledztwo i dotarł do informacji, że White obserwuje w mediach społecznościowych, m.in. na Instagramie, profile promujące białą supremację, nazizm czy dostęp do broni. Wideo, na którym widać, że aktor z własnego konta reaguje na wszystkie publikowane przez nie posty, oburzyło fanów.

OFERTY AVANTI24: Dzianinowe swetry i sukienki na wyprzedaży u znanych marek. Sweter z warkoczowym splotem zachwyca!

Zobacz wideo „Wednesday" — nowy serial Netfliksa od Tima Burtona. Jenna Ortega jako Wednesday Addams

Pop Faction opublikowało też niesprawdzoną informację, z której wynikałoby, że Netflix zakończył współpracę z aktorem, a serialowy Xavier nie pojawi się w 2. sezonie. Platforma nie potwierdziła jednak jej prawdziwości. Prawdą jest jednak, że fani "Wednesday" rozpoczęli petycję, w której domagają się usunięcia White'a z produkcji.

Kto miałby go zastąpić?

Internauci są zdania, że choć Netflix nie podjął jeszcze decyzji w sprawie White'a, odsunięcie go od serialu to kwestia czasu. Spekulują, kto mógłby zastąpić go w roli Xaviera i proponują własne typy. Wśród nich jest m.in. gwiazda "Stranger Things", Finn Wolfhard, znany jako Mike. Niektórzy sugerują się nie tylko umiejętnościami, ale też wyglądem. Jedna z użytkowniczek Twittera wskazała na znanego z "Bez wstydu" Ethana Cutkosky'ego, który jest "podobny, ale mniej problematyczny".

OFERTY AVANTI24: Więcej modowych inspiracji znajdziesz na Avanti24.pl.

Swoje typy wybrała również redakcja "We Got This Covered". Ich zdaniem w roli Xaviera sprawdziliby się m.in. Aidan Gallagher ("The Umbrella Academy"), Asher Angel ("Shazam!") czy Louis Partridge ("Enola Holmes").

Nie ma jeszcze ostatecznego stanowiska twórców "Wednesday" i Netfliksa w tej sprawie.

Więcej o: