Jako 18-latka straciła słuch, a od dziecka śpiewała. Po latach zachwyciła w "Mam Talent"

Tegoroczna edycja "America's Got Talent: All Stars" jest pełna zaskoczeń, choć biorą w niej udział dobrze znani telewidzom najzdolniejsi uczestnicy z całego świata. Publiczność i jurorów poruszyła historia 35-letniej Mandy Harvey, która mimo miłości do muzyki jako nastolatka straciła słuch. Teraz powróciła z autorską piosenką.

Siła pasji jest niekiedy silniejsza od przeciwności losu. Udowodniła to historia niesłyszącej wokalistki Mandy Harvey, która postanowiła nie odpuszczać miłości do muzyki. Dziś pisze własne utwory. Jej autorska kompozycja poruszyła widzów tegorocznej edycji "America's Got Talent: All Stars".

OFERTY AVANTI24: Więcej modowych inspiracji znajdziesz na Avanti24.pl.

Ma wykształcenie muzyczne. Jest niesłysząca

O Harvey było głośno już w 2017 roku, gdy postanowiła wziąć udział w 12. sezonie amerykańskiego "Mam Talent". Nie wygrała (zwycięstwo przypadło wówczas brzuchomówczyni Darci Lynne Farmer), ale dotarła do ścisłego finału, zajmując wysokie czwarte miejsce. Na castingu wykonała autorski utwór, "Try", który zagrała na ukulele. Poruszony występem Simon Cowell nagrodził ją złotym przyciskiem, gwarantującym natychmiastowy awans do kolejnego etapu programu.

 

Nie tylko piosenka wzruszyła jurorów, ale również historia Mandy. Jest osobą niesłyszącą - słuch straciła w latach 2006-2007 w wieku 18 lat z powodu choroby tkanki łącznej. Było to dla niej szczególnie dotkliwe, bo jej największą pasją był śpiew - zaczynała już jako czterolatka, a finalnie ukończyła edukację wokalną na Colorado State University. Choć próbowała swoich sił jako nauczycielka, postanowiła wrócić do muzyki dzięki wsparciu przyjaciół i rodziny. Jako kompozytorka zdobyła wiele znaczących nagród, m.in. VSA Top Young Soloist Award i wydała trzy albumy.

Zobacz wideo Marcin Prokop: Kliment jako juror wniósł do "Mam talent!" dużo świeżości. Jest człowiekiem nieobliczalnym

Po latach powróciła do programu

35-letnia dziś Mandy wróciła do amerykańskiej telewizji w zrzeszającym najlepszych i najciekawszych uczestników poprzednich edycji "All Stars". Tym razem również wykonała autorski utwór - ""Something I Can Feel". Tekst utworu tłumaczyła jednocześnie na język migowy.

 

Jurorzy nagrodzili Harvey owacjami na stojąco, a publiczność była wyraźnie poruszona występem. Wzruszenia nie kryła również sama artystka.

Masz anielski głos. Bije od ciebie pozytywna energia.

- komentowała Heidi Klum. Ostatecznie wokalistka decyzją widzów zajęła jednak trzecie miejsce w odcinku, co nie pozwoliło jej na awans do kolejnego etapu programu.

OFERTY AVANTI24: Te swetry będziemy nosić nie tylko zimą, są też idealne na wiosnę. Ten w kolorze indygo sprzyja sylwetce!

Niepełnosprawność Harvey na pierwszy rzut oka nie jest widoczna. Z tego względu wokalistka jest ambasadorką Invisible Disabilities Association i No Barriers USA - organizacji, których misją jest inspirowanie i zachęcanie innych do przełamywania ich osobistych barier. Kobieta występuje jako mówczyni motywacyjna, pomagając ludziom z podobnymi problemami.

Więcej o: