Wojciech Walasik nie żyje. Aktor znany z "Klanu" miał 60 lat

Wojciech Walasik, aktor znany m.in. z roli męża Czesi w serialu "Klan", nie żyje. O jego śmierci poinformowały Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, gdzie był wykładowcą oraz Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

"Dotarła do nas smutna informacja, że 3 lutego, w wieku 60 lat, zmarł Wojciech Walasik, aktor, reżyser, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi w latach 2001-2011" - można przeczytać na profilu facebookowym Akademii Muzycznej. "Z przykrością zawiadamiamy, że w wieku zaledwie 60 lat odszedł nasz kolega, były aktor Nowego - Wojciech Walasik. W 1987 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Występował w Teatrze Polskim w Poznaniu, w Teatrze Studyjnym'83 i Teatrze Nowym w Łodzi. W Akademii Muzycznej w Łodzi uczył podstaw aktorstwa i reżyserował opery" - napisali koleżanki i koledzy z Teatru Nowego.

Wojciech Walasik nie żyje. Był aktorem, reżyserem, lektorem i kompozytorem

Wojciech Walasik urodził się 20 maja 1963 roku w Łodzi. W latach 1970-78 uczył się w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Łodzi, której pierwszy stopień ukończył w klasie fortepianu, a drugi stopień - w klasie trąbki. Studiował na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. 

Zobacz wideo Najwięksi aktorzy Złotej Ery Hollywood

Był związany z Teatrem Nowym w Poznaniu, później występował w Łodzi. Grał w filmach Władysława Pasikowskiego, Wojciecha Jerzego Hasa, Marka Koterskiego, Mariusza Trelińskiego oraz Andrzeja i Janusza Kondratiuków. Zagrał w "Klanie" Bronisława Porębskiego, rzekomego "męża" Czesi Kot, potem Kurzawskiej. Można go było też oglądać w małych rolach np. w "Plebanii" i "Ojcu Mateuszu".

Był lektorem, reżyserem koncertów i spektakli, a także tworzył muzykę do przedstawień teatralnych, a także wykładowcą w łódzkiej Akademii Muzycznej.

Więcej o: