Piąty odcinek "The Last of Us" zobaczymy wcześniej. Z finałem może być podobnie

"The Last of Us" to jedna z najgłośniejszych premier serialowych tego roku. HBO rozbiło serią bank, a o historii Joela i Ellie, którzy próbują przetrwać w czasach postapokalipsy, mówią wszyscy. W tym tygodniu fani serialu obejrzą nie jeden, a dwa odcinki.

Czy istnieje lepsza promocja niż uznanie przez krytyków produkcji za rewolucyjną w swoim gatunku? Tak o "The Last of Us" pisano jeszcze przed premierą. Dziś serial jest na półmetku pierwszego sezonu, a każdy odcinek nadal jest szeroko i emocjonalnie komentowany przez widzów.

Zobacz wideo "The Last of Us" - HBO przyśpiesza premierę 5. odcinka [ZWIASTUN]

The Last of Us. Kiedy premiera piątego odcinka? O której i gdzie oglądać?

Najwięcej kontrowersji wywołał do tej pory trzeci odcinek serii. Twórcy zdecydowali się w nim na odejście od głównej linii fabularnej oraz od pierwowzoru znanego z gry. Akcję zamienili na pokazanie bliskich relacji międzyludzkich w czasach postapokalipsy na przykładzie miłości Billa i Franka. Jednocześnie udowodnili swoim zabiegiem, że w kwestii tolerancji i eliminacji ze świadomości uprzedzeń jako społeczeństwo mamy jeszcze bardzo dużo do zrobienia.

W czwartym odcinku wracamy do głównego wątku, w którym Joel (Pedro Pascal) i Ellie (Bella Ramsey) wyruszają w podróż w poszukiwaniu Tommy'ego, brata głównego bohatera. Po drodze do Wyoming ekranowy duet trafia do Kansas City, gdzie ponownie mierzy się z dużym niebezpieczeństwem. Czwarty epizod serialu kończy się mocnym cliffhangerem (zabieg fabularny, polegający na nagłym zawieszeniu akcji w sytuacji pełnej napięcia, w której główni bohaterowie znajdują się w trudnej sytuacji, nawet zagrożenia życia), którego rozwiązanie widzowie poznają wcześniej, niż myśleli.

The Last of Us. Odcinek piąty trafi na ekrany wcześniej. Gdzie i o której oglądać?

Odcinki "The Last of Us" pojawiają się w streamingu co poniedziałek w nocy polskiego czasu. Emisja piątego zostanie jednak przyspieszona. Jak potwierdziło HBO, "Endure and Survive" trafi do streamingu w sobotę 11 lutego rano naszego czasu.

Zmiana nie jest przypadkowa. W najbliższy weekend odbędzie się Superbowl, czyli finałowy mecz o mistrzostwo NFL. Wydarzenie budzi ogromne emocje i zainteresowanie amerykańskich widzów, dlatego HBO zdecydowało, że nie będzie tego dnia walczyć o oglądalność. Być może podobną decyzję stacja będzie musiała podjąć również przy okazji premiery finałowego odcinka. Wówczas termin nakłada się z ceremonią wręczenia Oscarów.

W zapowiedzi piątego odcinka "The Last of Us" widzimy, że będzie on ścisłą kontynuacją wydarzeń z poprzedniego. Na ekranie ponownie pojawi się stanowcza Kathleen (Melanie Lynskey), która za wszelką cenę próbuje odnaleźć Henry'ego - postać, która nie pojawia się w grze.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: