Koniec przemian w damę. "Projekt Lady" znika z TVN. Jedna z mentorek: Zniechęciłam się

TVN rezygnuje z kontynuacji popularnego formatu emitowanego od 2016 do 2021 roku. Choć pierwsze edycje show cieszyły się dobrą oglądalnością, popularność programu stopniowo spadała. Swoje zdanie na temat współpracy na planie mają też mentorki. W wywiadach przedstawiły odmienne punkty widzenia.

Jak poinformował "Presserwis", "Projekt Lady" nie doczeka się kolejnych sezonów. Po wyemitowaniu szóstej edycji (ostatniej w TVN Siedem) TVN rezygnuje z kontynuacji programu. Już w 2022 nie padła decyzja o wznowieniu formatu. Co dalej z mentorkami i prowadzącą show?

OFERTY AVANTI24: Więcej modowych inspiracji znajdziesz na Avanti24.pl.

Spadała oglądalność

Założeniem programu jest zewnętrzna i wewnętrzna metamorfoza uczestniczek nieprzestrzegających dobrych manier i nauczenie ich, jak odkryć w sobie kobiecość czy "zachowania godne prawdziwej damy". Oprócz lekcji savoire-vivre'u kilkanaście młodych kobiet bierze też udział w spotkaniach z psychologiem, okolicznościowych balach czy zadaniach terenowych. Zwyciężczyni ma szansę na nagrodę pieniężną oraz kurs językowy, by móc rozpocząć nowy, dojrzalszy etap życia.

 

Zachowanie niektórych mentorem względem dziewczyn wielokrotnie budziło kontrowersje, podobnie jak sam format, zdaniem widzów kładący nacisk na mniej znaczące aspekty przemiany. Ostatni sezon show w "Siódemce" oglądało średnio 353 tys. widzów. Warto przypomnieć, że pierwsze trzy edycje gromadziły ich przed telewizorami ponad milion, a debiutancka - prawie dwa miliony (1,93 mln - dane za Nielsen Media). To właśnie spadek oglądalności przesądził o zrezygnowaniu z kontynuacji.

Kamińska-Radomska: "Zniechęciłam się"

Rolę prowadzącej "Projekt Lady" pełniła Małgorzata Rozenek-Majdan, najlepiej znana z innego programu stacji, "Perfekcyjna Pani Domu" (z którego również zrezygnowano), dziś związana ze śniadaniówką "Dzień Dobry TVN". Nie skomentowała jeszcze decyzji o anulowaniu show, podobnie jak psycholożka Tatiana Mindewicz-Puacz. Zrobiła to za to już wcześniej inna mentorka, Irena Kamińska-Radomska, która mówiła o postępującym wypaleniu związanym z udziałem w programie.

OFERTY AVANTI24: Te sukienki dla 50-latek optycznie wyszczuplą, a równocześnie podkreślą atuty! Najlepsze fasony i kolory

Bardzo się cieszę, że chciałby Pan, aby ten program wrócił. Jednak ja chyba nie chciałabym, bo nie chcę brać w tym już udziału. Zniechęciłam się.

- odpowiedziała dziennikarzowi jednego z tabloidów zapytana o ewentualną kontynuację formatu w 2022 roku.

Jesteśmy dream teamem, jesteśmy po prostu przyzwyczajone do swojej pracy. Tak akurat wygląda ten projekt, że każda z nas robi zupełnie inne rzeczy. Jeśli jednak chodzi o zasady "Projektu Lady", mamy podobne zdanie.

- tak z kolei współpracę na planie szóstej edycji opisywała Mindewicz-Puacz. Mentorki nie będą już jednak miały okazji jej kontynuować.

Ostatni sezon "Projektu Lady" pokazano jesienią 2021 roku. Wiele zwyciężczyń show dziś udziela się w show-biznesie i rozwija karierę influencerska, m.in. Patrycja Wieja z pierwszej edycji programu.

Więcej o: