"Dziewczyna i kosmonauta". Magdalena Cielecka i Vanessa Alexander jako ta sama bohaterka w nowym serialu Netfliksa

"Dziewczyna i kosmonauta" to serial o miłosnym trójkącie, kochanku, który znika na 30 lat i wraca dokładnie w tym samym wieku, w którym zniknął i opowieść o trudnych wyborach. W roli głównej zagrały Vanessa Alexander i Magdalena Cielecka, które portretują tę samą bohaterkę - Martę.

"Dziewczyna i kosmonauta" to, jak zapowiada Netflix, nowoczesny romans w reżyserii Bartka Prokopowicza. Akcja osadzona została w dwóch przestrzeniach czasowych i rozgrywa się w 2022 i 2052 roku. 

"Dziewczyna i kosmonauta". Magdalena Cielecka i Andrzej Chyra znowu razem na ekranie

W obsadzie poza Vanessą Alexander i Magdaleną Cielecką, które portretują Martę na różnych etapach jej życia, znaleźli się Andrzej Chyra i Jakub Sasak - obaj wcielają się w rolę Bogdana. Poza tym na ekranie pojawi się Jędrzej Hycnar jako kosmonauta Niko, zobaczymy także Magdalenę Boczarską w roli minister Rewicz.

Więcej informacji ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Dwaj piloci F-16, przyjaciele Nikodem i Bogdan, konkurują o serce pięknej Marty oraz o to, który z nich poleci w kosmos. Kosmiczną rywalizację wygrywa Niko, jednak z powodu niewyjaśnionej awarii powraca z misji dopiero po 30 latach. Pomimo upływu lat na Ziemi, wiek ocalałego kosmonauty zatrzymał się w dniu startu. Podczas gdy Niko myśli tylko o Marcie, świat pragnie poznać tajemnicę jego wiecznej młodości" - czytamy w streszczeniu najnowszego serialu, który Netflix pokaże widzom już 17 lutego. Tak prezentuje się zwiastun:

Zobacz wideo "Dziewczyna i kosmonauta" - zwiastun

Twórcy podkreślają, że "Dziewczyna i kosmonauta" to także "opowieść o trudnych wyborach i decyzjach, które niosą ze sobą konsekwencje na całe życie". Za scenariusz odpowiedzialna była Agata Malesinska, a Bartosz Prokopowicz za reżyserię. Zdjęciami zajmował się Jeremi Prokopowicz.

Bartosz Prokopowicz przez lata był jednym z najbardziej wziętych polskich operatorów, to on kręcił zdjęcia do takich produkcji jak głośny "Dług" w reżyserii Krzysztofa Krauze, "Przedwiośnie", "Komornik" czy "Korowód".

Więcej o: