John Cleese wraca do "Hotelu Zacisze". Fani czekali na to ponad 40 lat

"Hotel Zacisze" to jeden z najbardziej kultowych brytyjskich seriali komediowych. Ostatni odcinek został wyemitowany ponad 40 lat temu i właśnie teraz zapowiedziano jego kontynuację. Studio Castle Rock Entertainment ogłosiło, że rozpoczęły się pracę nad spin-offem słynnego sitcomu.

W roli scenarzysty oraz głównego bohatera ponownie zobaczymy gwiazdę grupy Monty Pythona, czyli Johna Cleese'a. Aktor ponownie wcieli się w postać właściciela tytułowego przybytku, sarkastycznego i niezbyt miłego dla klientów Basila Fawlty'ego. Tym razem w serialu jego towarzyszką nie będzie Prunella Scales, która wcielała się w żonę imieniem Sybil. 

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i telewizji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Popkultura odc. 140

Najsłynniejszy ekranowy hotel wróci z nowymi odcinkami

W kontynuacji serialu na ekranie zobaczymy córkę aktora Camille, która tak jak w prawdziwym życiu będzie córką głównego bohatera. Przez wiele lat Basil nie wiedział o jej istnieniu, a teraz połączą siły, aby prowadzić wspólnie hotel butikowy.

Pierwsze dwa sezony "Hotelu Zacisze" liczyły zaledwie po 6 odcinków, a ich emisja trwała od 1975 do 1979 roku. To wystarczyło, aby serial zapisał się na stałe w historii telewizji. W 2000 roku Brytyjski Instytut Filmowy umieścił go na szczycie zestawienia 100 najlepszych brytyjskich programów telewizyjnych. Z kolei w 2019 roku magazyn Radio Times nazwał go najwspanialszym brytyjskim sitcomem.

Kadr ze z gryHogwarts Legacy wprowadza nową postać. Jakby na złość J.K. Rowling

Serial został stworzony przez Cleese'a i jego ówczesną żonę Coonie Booth. Przedstawia zabawne perypetie pracowników podmiejskiego hotelu w Torquay. Właścicielem tego niezbyt luksusowego przybytku jest niefrasobliwy Basil Fawlty, który nie stroni od kąśliwych uwag w stronę gości, co prowadzi do wielu ciekawych sytuacji. W obsadzie mogliśmy zobaczyć także m.in. Prunellę Scales, Andrew Sachsa, Gilly Flower oraz Ballarda Berkeley'a.

Odtwórca głównej roli znany jest ze swojego niechętnego stosunku do "cancel culture", czyli kulturą unieważniania, która polega na wykluczeniu czegoś z publicznego życia wspólnoty w odpowiedzi na przekroczenie obowiązującej normy. Zdaniem aktora ten proces ma katastrofalny wpływ na współczesną komedię.

Pedro Pascal jako Mario w skeczuCo łączy "Super Mario" i "The Last of Us"? Grzyby! Pedro Pascal jako wąsaty hydraulik podbija sieć

W 2020 roku BBC zdecydowało się usunąć z oferty swojego serwisu streamingowego jeden z odcinków serialu, ponieważ pojawiały się w nim fragmenty, w których bohaterowie posługiwali się rasistowskim językiem. John Cleese skomentował wówczas decyzję nadawcy ostrymi słowami: "Tchórze, nie mają jaj i są godni pogardy". Po tej wypowiedzi odcinek serialu niebawem wrócił do oferty serwisu.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: