Berlin w roli głównej. Jest zwiastun serialu Netfliksa "Dom z papieru. Berlin"

Netflix podzielił się zwiastunem nowego serialu "Berlin", który jest spin-offem dobrze znanego "Domu z papieru". Produkcja przedstawi losy tytułowego bohatera, który jest dobrze znany miłośnikom oryginału. Kiedy serial trafi do oferty Netfliksa i o czym opowie?

Nowy hiszpański serial najprawdopodobniej zadebiutuje w grudniu, a obecnie trwają jeszcze zdjęcia. Rozpoczęły się w październiku 2022 roku w Paryżu, a obecnie są kontynuowane w Madrycie. Spin-off "Domu z papieru" opowie o jednej z najbardziej niezwykłych kradzieży dokonanej przez kultową postać graną przez Pedro Alonso.

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Popkultura odc. 140

"Berlin" - o czym jest serial?

Tylko dwie rzeczy mogą rozjaśnić ponury dzień. Pierwszą jest miłość, drugą – kradzież wielkiej fortuny. To one sprawiają, że Berlin przeżywa swoje najlepsze lata – czasy, w których nie wie jeszcze o swojej chorobie i nie dał się uwięzić jak szczur w hiszpańskiej Mennicy.

To właśnie wtedy zaczyna przygotowywać jeden ze swoich najbardziej niezwykłych skoków: chce sprawić, by klejnoty warte 44 miliony zniknęły jak za dotknięciem magicznej różdżki. Aby tego dokonać, angażuje do pomocy jeden z trzech gangów, z którymi kiedykolwiek dokonywał napadów.

 

Netflix podzielił się charakterystyką postaci z nowej szajki, której Berlin będzie przewodził:

 • Keila (Michelle Jenner)
  Wirtuozka inżynierii elektrycznej. Ekspertka w dziedzinie cyfrowych kodów i cyberbezpieczeństwa. Równie inteligentna i wrażliwa, co niedopasowana do otoczenia.

 • Damián (Tristán Ulloa)
  Inżynier, fizyk i chemik. Idealna osoba do wcielenia w życie niemożliwych pomysłów Berlina, co sprawia, że są bliskimi przyjaciółmi. Z zawodu naukowiec w dziedzinie inżynierii i fizyki. W wolnych chwilach – genialny przestępca.

 • Cameron (Begoña Vargas)
  Żywioł. Prowadzi auto i życie na pełnym gazie, nigdy nie zważając na ryzyko. Ale to nie dlatego jest w gangu. To o wiele bardziej bolesna historia...
 • Roi (Julio Peña Fernández)
  Roi również ma talent, ale do otwierania zamków i trafiania do więzienia. Tak jest do czasu, gdy poznaje Berlina, staje się jego uczniem i lojalnym pomocnikiem. Razem tworzą dziwną parę.
 • Bruce (Joel Sánchez)
  Człowiek, który potrafi obsługiwać każdy gadżet – broń, ciężkie dźwigi, lance termiczne. Wyluzowany, czarujący, o beztroskim usposobieniu. Niektórym może się wydawać, że nie ma za grosz rozumu, ale nic bardziej mylnego.
 

Kto odpowiada za produkcję "Berlina"?

Twórcami ośmioodcinkowego serialu są Álex Pina (Dom z papieru, Sky Rojo) i Esther Martínez Lobato (Dom z papieru,Sky Rojo). Scenariusz napisali Álex Pina, Esther Martínez Lobato, David Barrocal, David Oliva i Lorena G. Maldonado. Za reżyserię odpowiadają Albert Pintó (Sky Rojo, Malasaña 32), David Barrocal (Sky Rojo) i Geoffrey Cowper (Day Release).

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: