"Spontaniczna scenka" w wiadomościach TVP. Kierowca na stacji podziękował Obajtkowi za obniżkę cen

W niedawnym wydaniu "Wiadomości" TVP wyemitowano materiał dotyczący obniżek cen paliwa oraz biletów przewoźnika PKP Intercity. O wypowiedź poproszono kierowcę tankującego na jednej ze stacji benzynowych Orlenu. Jego słowa wzbudziły wątpliwość - zdaniem internautów trudno wierzyć w szczerość jego intencji. Co powiedział?

Stacja TVP wyemitowała reportaż zatytułowany "Orlen i PKP Intercity obniżają ceny!" z narracją wskazującą na kolejny sukces rządu i rzekomo skuteczną walkę ze skutkami inflacji. Dane poparto wypowiedziami Daniela Obajtka i anonimowego mężczyzny, który korzystał z usług Orlenu.

OFERTY AVANTI24: W co się ubrać po 50-tce wiosną? Te komplety dodadzą szyku i klasy! Przepis na codzienny styl

"Dobra robota, panie Obajtek"

7 lutego 2023 roku w "Wiadomościach" TVP pokazano materiał autorstwa Damiana Diaza i Jakuba Sucheni dotyczący obniżek cen za przejazdy. Zdaniem stacji, na podróżujących zarówno prywatnymi samochodami, jak i korzystających z usług kolei państwowych, czekają dobre informacje.

Ceny oleju napędowego i biletów kolejowych w dół. Kierowcy aut z silnikami diesla płacą na stacjach państwowego producenta 20 groszy mniej za litr. PKP Intercity natomiast przywróci od marca ceny biletów z początku stycznia.

- informowała prezenterka. Następnie wyemitowano fragment wywiadu z udziałem Daniela Obajtka.

Obniżyliśmy ceny oleju napędowego o 20 groszy na naszych stacjach.

- zakomunikował prezes Polskiego Koncernu Naftowego Orlen. Głos oddano również jednemu z kierowców korzystających z usług stacji. Zapytany o ceny paliwa zareagował entuzjastycznie i zwrócił się do samego Obajtka.

Super, nawet nie wiedziałem. Jaka miła niespodzianka. Dobra robota, panie Obajtek

- powiedział zaskoczony rzekomo anonimowy klient unosząc w górę kciuk. Nie wszyscy uwierzyli jednak w szczerość jego wypowiedzi.

Zobacz wideo Lasota: W marcu Morawiecki i Obajtek ogłaszali embargo na surowce z Rosji. Minęło 7 miesięcy, nie wydarzyło się nic

Internauci wyśmiali materiał

Kontrowersyjny fragment "Wiadomości" opublikował na oficjalnym profilu na Twitterze satyryczny tygodnik "NIE". "Piękna, spontaniczna scenka" - skomentowali nagranie.

Podobnego zdania są komentujący materiał w serwisach internetowych i mediach społecznościowych.

OFERTY AVANTI24: Więcej modowych inspiracji znajdziesz na Avanti24.pl.

Poziom aktorski jak z latynoskich telenowel.
Najpierw podnieśli ceny. Teraz obniżyli i znów sukces.
Zatrudnimy aktorów do programów informacyjnych i publicystycznych. Ciekawe ile za taką scenę płacą?

- komentują internauci, dzieląc się również aktualnymi zdjęciami cen ze stacji Orlenu, które nie wszędzie uległy zapowiadanym zmianom. W kwestii obniżek cen biletów za przejazdy PKP Intercity, Polska Agencja Prasowa poinformowała, że zostaną wprowadzone 1 marca 2023 roku. Przewoźnik oświadczył, że ceny bazowe na połączenia TLK i IC będą niższe o 11 proc., a EIC i EIP o 15 proc. Zbliżą się więc do tych sprzed głośnej podwyżki.

Więcej o: