Jenna Ortega o największym kompleksie z czasów szkolnych. Usłyszała, że wygląda "jak goryl"

Gwiazda Netfliksa znana z "Wednesday" w podcaście prowadzonym przez aktora Penna Badgley'a, z którym miała okazję współpracować, zdobyła się na osobiste wyznanie. Opowiedziała o największym kompleksie, który towarzyszy jej od czasów szkolnych. To cecha wyglądu, która jest związana z jej pochodzeniem. Aktorka usłyszała nieprzyjemne komentarze, które sprawiły, że walczy z nią do dzisiaj.

Aktor Penn Badgley z pomocą Navy Kavelin i Sophii Ansari prowadzi podcast "PodCrushed", w którym wraz z zaproszonymi gośćmi powraca do czasów szkolnych. Nie zawsze są to pozytywne wspomnienia. W jednym z niedawnych odcinków serii o swoich doświadczeniach opowiedziała znana z hitowego serialu Netfliksa Jenna Ortega. Gwiazda "Wednesday" przyznała, że była wyśmiewana ze względu na cechę, która pozostała z nią do dzisiaj.

OFERTY AVANTI24: Więcej modowych inspiracji znajdziesz na Avanti24.

Rozmówcy poznali się wcześniej na planie serialu

Rozmowa miała wyjątkowo swobodny charakter, bo specjalny gość i prowadzący podcast spotkali się na planie tej samej produkcji. Mowa o amerykańskim serialu "Ty", będącym luźną adaptacją powieści o tym samym tytule autorstwa Caroline Kepnes, początkowo emitowanym przez Lifetime, a od drugiego sezonu - Netfliksa. Badgley wcielił się w główną rolę księgarza Joe Goldberga, natomiast Ortega zagrała drugoplanową rolę Ellie Alves. Rozmówcy nie byli więc sobie obcy, co sprzyjało wyjątkowo intymnym zwierzeniom. Gdy omówiono już wątki związane z "Wednesday", zaczęto wspominać okres, w którym aktorka uczęszczała do szkoły. To wtedy narodził się jej największy kompleks, który pozostaje nim do dziś. Chodziło o ciemne owłosienie na rękach.

Zobacz wideo Marta Manowska ma kompleksy. Jednego się pozbyła, ale gardzi operacjami plastycznymi

Słowa przyjaciółki pozostały z nią do dzisiaj

Ortega wyznała, że słyszała nieprzyjemne komentarze związane z ciemnymi włoskami, które są kwestią genów i jej portorykańsko-meksykańskiego pochodzenia.

Xavier Aktor z "Wednesday" oskarżany o rasizm i nazizm. Usuną go z serialu? Kto go zastąpi?

Byłam bardzo owłosiona. Mam ciemne włosy, jestem Latynoską. Pamiętam, że czułam się niezbyt pewnie przez włosy na nogach, ale jeszcze gorzej wpływało na mnie owłosienie na rękach. Jedna z dziewczyn, którą uważałam za przyjaciółkę, powiedziała mi, że mam ręce jak goryl.

- wspominała aktorka. Wspomniała też sytuację z okresu dojrzewania, gdy mama pozwoliła jej pierwszy raz ogolić nogi.

Gdy wyszłam z łazienki, zauważyła, że ogoliłam też ręce. Bardzo ją to zdenerwowało, ale cóż mogłam poradzić, to też był mój kompleks.

- powiedziała. Kompleks pozostał z nią do dzisiaj. Ortega zdradziła, że do dziś goli ręce codziennie, nawet, gdy jednodniowe włoski są ledwo zauważalne. Tylko wtedy czuje się dobrze ze swoim ciałem, choć dziś nikt nie wprawia jej już w dyskomfort niestosownymi uwagami.

OFERTY AVANTI24: Finał wyprzedaży w Wojas! Te przecenione modele to hity nadchodzącej wiosny! Koniakowe kowbojki robią furorę

 

Dziś środowiska promujące ciałopozytywność zwracają uwagę, że komentowanie owłosienia u kobiet to przykład podwójnych standardów - nieogolony mężczyzna rzadziej jest obiektem żartów. Jednocześnie podkreślają, że golenie włosów powinno być indywidualną kwestią i każdy powinien mieć wybór, czy chce to robić, czy też nie, bez konieczności tłumaczenia się z podjętej decyzji.

Więcej o: