Netflix zaczyna pobierać opłaty za współdzielenie konta w kilku krajach

Netflix przedstawił zapowiadane od jakiegoś czasu zasady udostępniania haseł osobom spoza gospodarstwa domowego. Na początku zmiana dotknie ubskrybentów z Portugalii, Hiszpanii, Kanady oraz Nowej Zelandii. Będą musieli uiścić dodatkową opłatę za udostępnianie hasła.

Jak informuje portal Wirtualne Media, Netflix opublikował na swojej stronie nowy regulamin dla takich państw jak Hiszpania, Portugalia, Nowa Zelandia oraz Kanada. Jak można przeczytać w wyszczególnieniu zmian dla użytkowników, od teraz będą oni zobowiązani do ustawienia głównej lokalizacji, w której oglądają oni treści z platformy.

Więcej ciekawych tekstów ze świata telewizji i streamingu znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Popkultura odc. 141

Netflix zmienia zasady gry. W marcu rozszerzy listę krajów

Będą mogli również ustanowić dwa konta podrzędne dla osób z innych miejsc. Opłata za dodatkowego użytkownika w Kanadzie wyniesie 7,99 dol. kanadyjskich, czyli blisko 26 zł. Mieszkańcy Nowej Zelandii będą musieli dopłacać 7,99 dol. nowozelandzkich, a więc około 22 zł. W Hiszpanii dopłatę wyceniono na 5,99 euro (równowartość 28 zł), a w Portugalii na 3,99 euro (blisko 18 zł).  Opłaty nie będą naliczane automatycznie.

Studniówka w Sosnowcu. Dyrektorka zatańczyła taniec Wednesday Dyrektorka zatańczyła na studniówce taniec z "Wednesday". Hit

Niemal połowa spośród 231 mln subskrybentów Netfliksa udostępnia swoje hasła rodzinie i znajomym. - Obecnie ponad 100 milionów gospodarstw domowych dzieli się kontami, co wpływa na naszą zdolność do inwestowania we wspaniałe programy telewizyjne i filmy – powiedział Chengyi Long, dyrektor ds. innowacji produktowych Netfliksa.

Netflix wcześniej testował nowe zasady w Chile, Kostaryce i Peru. Media ze Stanów Zjednoczonych donoszą, że po wprowadzeniu ich do Kanady, Nowej Zelandii, Portugalii i Hiszpanii, lista krajów z dopłatami zostanie rozszerzona w marcu. Wcześniej Netflix mówił, że dane urządzenie musi połączyć się z domową siecią Wi-Fi przynajmniej raz na 31 dni. Jeśli tak się nie stanie, to zostanie zablokowane. Osoby, które zostaną wskazane jako konta podrzędne, będą miały osobne loginy i hasła. Muszą też przebywać w tym samym kraju, co właściciel konta. Platforma będzie weryfikować lokalizacje urządzeń za pomocą numerów IP.

'Dziewczyna i kosmonauta' - materiały promocyjne "Dziewczyna i kosmonauta". Cielecka i Alexander jako ta sama bohaterka

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: