Pamiętacie Lamię Reno z "Seksmisji"? Machulski stworzył tę postać specjalnie dla Stryjkówny

"Seksmisja" to jeden z najbardziej kultowych filmów polskiej produkcji. Teksty wypowiadane przez bohaterów stały się prawdziwymi klasykami. Fani dzieła Juliusza Machulskiego do dziś pamiętają sceny na wyrywki, choć od premiery minęło już 39 lat. Jak od tego czasu zmieniła się aktorka grająca Lamię Reno?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W kultowej "Seksmisji" zagrało wielu uznanych aktorów. Jerzy Stuhr i Olgierd Łukaszewicz wcielający się w głównych bohaterów to nazwiska, które zna każdy fan polskiej kinematografii. Uwagę widzów przyciągnęła także jeszcze jedna postać - Lamia Reno, w którą wcieliła się Bożena Stryjkówna. Jak dziś wygląda aktorka?

Zobacz wideo Te gwiazdy miały kiedyś zupełnie inne fryzury. Poznajecie?

Bożena Stryjkówna została aktorką przez miłość. Gdyby nie uczucie byłaby nauczycielką

Bożena Stryjkówna była nieśmiałą dziewczyną. Po zdaniu matury planowała studiować polonistykę. Jej plany na życie uległy kompletnej zmianie po poznaniu pewnego przystojnego kawalera. Kierując się uczuciem, zdecydowała się kontynuować naukę w łódzkiej filmówce. Zakochani nie byli w stanie rozstać się na krok. Kim był szczęśliwy partner pięknej aktorki? Nazywał się Juliusz Machulski i to właśnie on wyreżyserował "Seksmisję". W roli Lamii Reno obsadził swoją miłość.

Napisał dla niej rolę Lamii Reno. Sukces filmu nie pomógł jej w rozwoju kariery

Według niektórych pogłosek Juliusz Machulski napisał postać Lamii Reno specjalnie dla swojej ówczesnej żony. Tym samym reżyser chciał poniekąd wypromować młodą aktorkę, ale ogromny sukces, jakim okazała się "Seksmisja" nie sprawił, że Bożena Stryjkówna stała się gwiazdą. Ich małżeństwo również nie przetrwało próby czasu. Po 13 latach związku artyści postanowili zakończyć związek.

 

Dzisiaj Bożena Stryjkówna nadal jest związana ze światem filmu. Co prawda nie występuje już przed kamerami. Zamiast tego pomaga innym w roli konsultantki ds. aktorstwa. kobieta pracowała przy takich produkcjach jak "Robal", "Ikar. Legenda Mietka Kosza", czy też "Chce się żyć". Odtwórczyni roli Lamii Reno kontynuuje także pracę w teatrze.

 
Więcej o: