Śpiewała w znanym filmie, poszła do Mam Talent, by nie być anonimowa. "Znacie mój głos, nie twarz"

"Zaśpiewałaś jeden z najważniejszych utworów wszech czasów i nie wykorzystałaś tej szansy?" - zapytał uczestniczkę brytyjskiej edycji "Mam Talent" Simon Cowell. Loran Allred nie chciała jednak pieniędzy ani zwycięstwa w programie. Zależało jej na sprawiedliwości - postanowiła wykonać przebój z popularnego filmu, dzięki któremu jej głos poznały miliony, ale dla większości wciąż była anonimowa. Jak zareagowali jurorzy?

Niekiedy zdarza się, że programy rozrywkowe odwiedzają znane osobowości medialne. Często muszą jednak ukrywać swój prawdziwy wygląd. Inaczej było w przypadku wokalistki Loran Allred, której głos jeszcze przed udziałem w "Britain's Got Talent" słyszały miliony. Wszystko dzięki utworowi promującemu nominowany do Złotych Globów i Oscara film, "The Greatest Showman". Niewiele osób miało jednak świadomość, kto stoi za poruszającą kompozycją.

OFERTY AVANTI24: Więcej modowych inspiracji znajdziesz na Avanti24.pl.

Od kinowego przeboju do występu w brytyjskim "Mam Talent"

Allred zaśpiewała jeden z najsłynniejszych utworów pochodzących z produkcji "The Greatest Showman" - "Never Enough". Singiel pokrył się złotem w kilku krajach europejskich, w tym w Polsce, a także Portulagii i we Włoszech. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie uzyskał za to status podwójnej platyny. W 2019 soundtrack zdobył statuetkę Grammy i był nominowany do innych prestiżowych nagród muzycznych oraz filmowych. Młoda wokalistka, odpowiedzialna za "Never Enough" nie zyskała jednak statusu międzynarodowej gwiazdy i nie stała się tak rozpoznawalna, jak Benj Pasek i Justin Paul, autorzy nominowanego do Oscara w kategorii Najlepszy utwór oryginalny "This Is Me". Allred postanowiła jednak zawalczyć o swoje i zgłosić się do Britain's Got Talent w 2022 roku, kilka lat po premierze filmu.

Większość moich ulubionych artystów pochodzi z Wielkiej Brytanii, więc też postanowiłam złożyć wam wizytę.

- zapowiedziała swój występ stając na scenie przed Simonem Cowellem.

Zobacz wideo Marcin Prokop: Kliment jako juror wniósł do "Mam talent!" dużo świeżości. Jest człowiekiem nieobliczalnym

"Ta piosenka była mi przeznaczona"

Loren Allred pojawiła się w 15. edycji programu.

Wielu z was może znać już mój głos, ale nie moją twarz. To dlatego, że zaśpiewałam utwór "Never Enough" w filmie "The Greatest Showman". Zostałam zatrudniona, by nagrać referencyjne, pomocnicze wokale dla aktorek, by mogły nauczyć się swoich partii.

- opowiadała uczestniczka. Zdradziła, że piosenkę miała ostatecznie wykonywać Rebecca Ferguson, wcielająca się w rolę Jenny Lind, jednak gdy usłyszała głos Loran, powiedziała produkcji: "To ona powinna ją zaśpiewać". Tak też się stało, a aktorka jedynie poruszała ustami w rytm muzyki. Wyznanie wyraźnie poruszyło jurorów i zgromadzoną publiczność.

Najpierw mówisz, że zaśpiewałaś jeden z największych utworów wszech czasów, a teraz wyjawiasz, że aktorka, która śpiewała go w filmie, tak naprawdę tego nie zrobiła?

- nie dowierzał Simon Cowell. Zapytał uczestniczkę, dlaczego wówczas nie zrobiła użytku z zaistniałej sytuacji i nie zawalczyła o sławę. Allred odpowiedziała, że śpiewanie anonimowo, poza scenami, było dla niej bardziej komfortowe. Dziś dojrzała jednak, by stać na największych scenach i nie ma oporów przed pokazywaniem prawdziwej twarzy. Symbolicznie wykonała właśnie "Never Enough", ponieważ, jak sama przyznała, od zawsze czuła, że ta piosenka jest jej przeznaczona.

OFERTY AVANTI24: "Sezon na" kurtki motocyklowe! Te skórzane to HIT na wiosnę! Nadadzą charakteru każdej stylizacji

 

Wokalistka z przejęciem śpiewała, że "nigdy nie będzie wystarczająca", jednak jurorzy byli zgodni, że jest już gotowa na światową karierę. Postanowili nagrodzić ją złotym przyciskiem, gwarantując jej awans do kolejnego etapu programu. Ostatecznie dotarła do finału, w którym zajęła 9. miejsce. Widzowie uznali jednak, że Allred nie wzięła udziału w show dla pieniędzy ani zwycięstwa, tylko by zyskać rozpoznawalność, na którą zasłużyła. W 2021 roku wydała debiutancką płytę o wymownym tytule "Late Bloomer" i wciąż koncertuje.

Więcej o: