Netflix. Najlepsze romantyczne filmy na walentynki. Podpowiadamy, co wybrać i jak szukać

Netflix zadbał o to, żeby użytkownicy mogli znaleźć na stronie filmy idealne na walentynki przed telewizorem. W ofercie platformy jest pełno klasycznych komedii romantycznych i najnowszych produkcji z największymi gwiazdami Hollywood. Jeśli ktoś nie ma ochoty oglądać takich klasyków jak "Dirty Dancing", "Notting Hill", "Grease" czy "Rozważna i romantyczna", może liczyć też na szeroki wybór polskich, hiszpańskich czy francuskich produkcji.

Co można obejrzeć na Netfliksie w walentynki? Zacznijmy od klasyki filmów romantycznych. Platforma ma w swojej bibliotece takie hollywoodzkie przeboje jak wzruszający nawet po latach "Forrest Gump" z Tomem Hanksem, przepełnione przebojową muzyką "Grease" z Olivią Newton-John i Johnem Travoltą w rolach głównych, pełną humoru komedię "Książę w Nowym Jorku" z Eddiem Murphym w roli głównej (w fabule chodzi wszak o to, by książę znalazł sobie żonę, która go pokocha za jego osobowość, nie pozycję społeczną) czy też kultowe "Dirty Dancing" z roztańczonymi Patrickiem Swayze i Jennifer Gray. Widzowie spragnieni nieco poważniejszego kina mogą włączyć np. "Pożegnanie z Afryką" czyli nagrodzoną siedmioma Oscarami ekranizację książki Karen Blixen z Meryl Streep i Robertem Redfordem na pierwszym planie.

Zobacz wideo "Scenarzysta uznał, że Hugh Grant jest za przystojny do tej roli"

Filmy na walentynki. Podpowiadamy, co wybrać

Miłośnicy talentu Meryl Streep muszą się też pośpieszyć, żeby obejrzeć komedię "To skomplikowane" z jej udziałem. Film z platformy znika już 15 lutego. U jej boku występują Steve Martin i Alec Baldwin. Intryga? "10 lat po rozwodzie Jane i Jake spotykają się na uroczystości wręczenia dyplomów swojego syna i nieoczekiwanie lądują w łóżku". Trochę więcej czasu jest, żeby przypomnieć sobie inny kinowy przebój z Maryl Streep śpiewającą piosenki zespołu ABBA. Komedia muzyczno-romantyczna "Mamma Mia!"  będzie dostępna na Netfliksie do 28 lutego.

Meryl Streep zgubiła buta, a potem pocałowała Colina Firtha Mina Meryl Streep po tym, jak z zaskoczenia pocałowała Colina Firtha: BEZCENNA

Podobnie jest w przypadku filmu "Jak stracić chłopaka w 10 dni" z Kate Hudson i Matthew McConaughey'em w rolach głównych. Ben zakłada się z kolegami, że uda mu się rozkochać w sobie dowolnie wskazaną mu kobietą, a Andie dostała zlecenie na tekst o tym, jak stracić chłopaka w 10 dni. I tak się składa, że oboje na siebie trafiają - tego, że się w sobie naprawdę zakochają, nie spodziewało się chyba żadne z nich.

Więcej informacji ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mniej pośpiechu trzeba w przypadku jednej z najbardziej udanych brytyjskich komedii romantycznych, która zdaniem wielu wyznacza wręcz kanon gatunku. "Notting Hill" z Julią Roberts i Hugh Grantem z platformy nie zniknie w najbliższych dniach, ale ten tytuł zawsze będziemy polecać z czystym sumieniem. Innym czarującym romantycznym filmem z Julią Roberts, który Netflix ma w ofercie jest nieco mniej znana produkcja "Ulubieńcy Ameryki". Poza królową rom-commów w filmie wystąpiła plejada gwiazd: Catherine Zeta-Jones, John Cusack, Billy Crystal, Stanley Tucci czy Christopher Walken.

Intryga zaczyna się od tego, że hollywoodzka para uznawana za ulubieńców publiczności rozstaje się w trakcie promocji swojego najnowszego wspólnego filmu. Próbują to ukryć przed prasą, ale uczuć nie da się oszukać i nowe związki kwitną wbrew wszelkim oczekiwaniom. Jeśli zaś ktoś woli nieco bardziej napiętą atmosferę, a do tego lubi też takich aktorów i aktorki jak Jude Law, Natalie Portman i Clive Owen, powinien włączyć "Bliżej" - to opowieść o tym, jak lepiej nie układać relacji z drugą połówką.

Hugh Granta można z kolei obejrzeć w takich produkcjach jak nakręcona z Sarah Jessicką-Parker komedia "Słyszeliście o Morganach?" czy w ekranizacji klasycznej powieści Jane Austin "Rozważna i romantyczna". Tu także znajdziecie doborową obsadę, bo w pozostałych rolach wystąpili: Alan Rickman, Kate Winslet, Emma Thompson, przewija się nawet Hugh Laurie i ostatnio znana z roli królowej Elżbiety II w "The Crown" Imelda Staunton.

Skoro jesteśmy przy "The Crown", warto też wspomnieć o filmie kostiumowym "Kochanek Lady Chatterley". W roli głównej nagrodzona za kreację księżnej Diany Emma Corrin. Poza tym w zasobach Netfliksa znajduje się również nakręcona na podstawie innej przebojowej książki Jane Austin ekranizacja - mowa tu o "Dumie i uprzedzeniu" z Keirą Knightley w roli Elizabeth Bennet. Miłośnicy prozy Austin tudzież filmów kostiumowych  mogą też dać szansę kontrowersyjnej adaptacji "Perswazji" z Dakotą Johnson w roli głównej - jeśli zapomnimy o literackim pierwowzorze głównej bohaterki, można ten film uznać za zupełnie nieszkodliwą kostiumową komedię romantyczną.

Polskie komedie romantyczne na Netfliksie

Widzowie, którzy czują patriotyzm lokalny, na Netfliksie znajdą pełny wybór komedii romantycznych. Już pomijając głośny serial "Sexify", w ofercie strony znajdują się nakręcone na jej zlecenie filmy takie jak: "Miłość do kwadratu", "Parada serc", która swego czasu królowała w globalnym zestawieniu najczęściej oglądanych tytułów czy "Poskromienie złośnicy" z Magdaleną Lamparską. Marginalnie wspomnijmy, że Netflix ma też w ofercie wszystkie trzy części "365 dni" (a także "50 twarzy Greya"), ale lepiej będzie chyba włączyć trylogię "Planeta Singli" z Maciejem Stuhrem i Agnieszką Więdłochą w rolach głównych. Poza tym warto zwrócić uwagę na mądry i wzruszający film Kingi Dębskiej "Plan B".

Netflix. Jak szukać filmów na walentynki? Użyjcie kodów

Netflix wszystkie swoje produkcje dzieli na specjalne kategorie, którym przyznaje osobne kody. Zamiast wpisywać w wyszukiwarkę "romantyczne filmy" czy "komedie romantyczne", można po prostu przeskoczyć do interesującej nas podstrony. Wystarczy wpisać w przeglądarce w pasku URL: "netflix.com/browse/genre/....", a następnie w miejsce kropek wkleić jeden z interesujących nas szyfrów. Dołączamy listę kodów, które mogą być przydatne 14 lutego:

 • Najlepsze filmy romantyczne: 8883
 • Klasyczne filmy romantyczne: 31273
 • Głupkowate filmy romantyczne: 36103
 • Komedie romantyczne: 5475
 • Dramaty romantyczne: 1255
 • Najlepsze filmy romantyczne: 502675
 • Zagraniczne filmy romantyczne: 7153
 • Niezależne filmy romantyczne: 9916
 • Pikantne filmy romantyczne: 35800
 • Wyciskacze łez: 6384
 • Zagraniczne filmy LGBT: 8243
 • Filmy LGBT: 500
 • Filmy francuskie: 58807
 • Filmy indyjskie: 10463
 • Filmy włoskie: 8221
 • Filmy latynoskie: 1613
Więcej o: