W zagranicznym teleturnieju padło pytanie o Igę Świątek. Odpowiedź była warta niemal najwięcej!

W amerykańskim programie Jeopardy! znanym w Polsce pod nazwą Va Banque znalazło się pytanie o tenisistkę Igę Świątek i jej największe sukcesy. Jak uczestnik poradził sobie z odpowiedzią, wartą niemal najwięcej spośród wszystkich, które znalazły się w kategorii "Sport"?

Polskie akcenty w zagranicznych teleturniejach nie są wcale tak rzadkie. Wielu artystów, sportowców czy naukowców godnie reprezentuje nasz kraj. Czy są jednak na tyle rozpoznawalni, by uczestnicy nie mieli wątpliwości, że należy wiązać ich z Polską? W przypadku Igi Świątek bez wahania można odpowiedzieć twierdząco.

OFERTY AVANTI24: Więcej modowych inspiracji znajdziesz na Avanti24.pl.

Pytanie w grze dowodem na wielkość?

W amerykańskim programie Jeopardy! (format jest u nas znany pod nazwą Va Banque z Przemysławem Babiarzem w roli prowadzącego) uczestnik Andre He został zapytany o polską tenisistkę. Zasady teleturnieju zakładają, że do każdego zdania twierdzącego należy ułożyć pasujące pytanie. Odpowiedź warta 800 dolarów, a więc niemal najwięcej w kategorii "Sport", brzmiała: "W 2020 Iga Swiatek [pisownia oryginalna - przyp. red.] wygrała French Open, pierwszy wielkoszlemowy turniej w singlu dla tego kraju". Gracz bez wahania skojarzył ją z Polską. Nagraniem podzielił się użytkownik Twittera, James McGhee.

Hej, @igaswiatek. Wiesz, że dokonałaś czegoś wielkiego, gdy pytają o ciebie w Jeopardy!

- napisał.

Uczestnikowi udało się wygrać cały odcinek, zdobywając łącznie ponad 29 tys. dolarów. W sportowej kategorii wyżej punktowane było jedynie pytanie o koszykarza LA Lakers Elgina Baylora (1000 dolarów), z kolei próg niżej znalazł się zawodnik MMA, Conor McGregor. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi gracze mogli wygrać 600 dolarów.

OFERTY AVANTI24: "Sezon na" bluzy sportowe. Tą z logo New Balance nosi wielka koreańska gwiazda! Jest bardzo praktyczna i na przecenie

Zobacz wideo Pytania, które mocno zaskoczyły uczestników teleturnieju "Milionerzy". Odpowiedzielibyście na nie?

Nie tylko jeden sukces

Świątek triumfowała we French Open dwukrotnie - w 2020 i 2022 roku. Wygrała też inny turniej wielkoszlemowy - US Open, stając się liderką światowego rankingu WTA jako pierwsza Polka w historii. Na koncie ma też zwycięstwo w 11 pomniejszych turniejach największej organizacji kobiecego tenisa. W kraju, ze względu na znaczące osiągnięcia, przyznano jej tytuł Sportowca Roku 2022 w plebiscycie Przeglądu Sportowego. W 2023 rozpoczęła wielkoszlemowy sezon od Australian Open, w którym dotarła do czwartej rundy.

Więcej o: