Anna Lewandowska w MMA? To pytanie w "Familiadzie" rozłożyło uczestników na łopatki

Od prawie 30 lat na antenie TVP2 transmitowane są nowe odcinki teleturnieju "Familiada". Na przestrzeni lat przez program przewijały się najróżniejsze pytania. Rok temu jedno z nich kompletnie zagięło uczestników.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Takiego pytania w "Familiadzie" nikt się nie spodziewał. 6 marca 2022 roku Karol Strasburger zapytał uczestników programu o podanie nazwisk słynnych polskich zawodniczek MMA. Jak się okazało, wśród graczy nie było chyba zbyt wielu fanów tego sportu.

Zobacz wideo Rekordy polskiej telewizji. "Wielka gra" była nadawana 44 lata

Wybitne zawodniczki MMA, a wśród nich Anna Lewandowska. Ta odpowiedź zaskoczyła Karola Strasburgera

Pytanie o "wybitne polskie zawodniczki MMA" rozłożyło uczestników "Familiady" na łopatki. Zarówno drużyna "Sąsiadów", jak i "Kuzynek" miała problemy ze znalezieniem właściwej odpowiedzi. Honor pierwszej z ekip uratował jej lider, podając nazwisko Karoliny Kowalkiewicz. Później było tylko gorzej. Członkowie jego zespołu dopiero za trzecim razem poprawnie wymówili nazwisko jednej z najpopularniejszych polskich fighterek Joanny Jędrzejczyk. Wcześniej padały takie propozycje jak "Jędrzejczak" i "Andrzejczak". Niestety, kolejna próba podania poprawnej odpowiedzi znów skończyła się charakterystycznym dźwiękiem, odgrywanym podczas pojawienia się "X" na tablicy wyników.

Pytanie powędrowało więc do drużyny "Kuzynek". Nawet narada nie pomogła kobietom. Na myśl przyszła im Monika "Esmeralda" Godlewska, znana z walk w Fame MMA oraz Prime MMA. Kolejną kobietą związaną ze sportem, o której pomyślały, była... Anna Lewandowska. Finalnie drużyna wskazała właśnie ją, jako "wybitną zawodniczkę MMA". Co prawda, żona najsłynniejszego polskiego piłkarza jest mistrzynią karate, jednak nigdy nie miała do czynienia z mieszanymi sztukami walki. Ich odpowiedź szybko skomentował prowadzący programu. - Ania Lewandowska się chyba nie biła - zażartował Karol Strasburger. Trzecią poprawną odpowiedzią okazała się Agata Niedźwiedź.

Widzowie stanęli w obronie uczestników programu. "Nie jest źle"

Odpowiedź podana przez drużynę "Kuzynek" może oczywiście śmieszyć, jednak należy pamiętać, że pytanie samo w sobie nie należało do najprostszych. Choć MMA od kilku lat staje się coraz popularniejsze, to nadal nie jest tak często oglądane, jak choćby siatkówka, czy piłka ręczna. Z tego powodu wymienienie nazwisk czołowych polskich fighterek rzeczywiście może być problematyczne dla osób niezainteresowanych tym sportem. To samo zdanie podziela część widzów, która stanęła w obronie uczestników programu.

Nie no trudne pytanie dla osoby, nieinteresującej się MMA. Jędrzejczyk sporo ludzi zna, ale potem ciężary. Ja myślałem, że trzecią będzie Owczarz
To, że oprócz Jędrzejczyk padło jeszcze nazwisko Kowalkiewicz to uważam, że jest spory sukces.
Wiedzą, że coś dzwoni. Nie jest źle
Więcej o: