Jak wygląda casting do "Milionerów"? Jedno pytanie może zadecydować o przejściu do kolejnego etapu

Jak wygląda casting do "Milionerów"? Kluczem do wzięcia udziału w programie jest odpowiedź na jedno pytanie. Dowiedz się, co musisz zrobić, aby dostać szansę zagrania w teleturnieju.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wielu z nas z pewnością chciałoby wziąć udział w "Milionerach". Jak dostać się do teleturnieju i na czym polega casting? Wybór uczestników opiera się na formularzu, w którym należy odpowiedzieć na jedno pytanie. 

Zobacz wideo Pytania, które mocno zaskoczyły uczestników teleturnieju "Milionerzy". Odpowiedzielibyście na nie?

Jak dostać się do "Milionerów". Przed castingiem należy wypełnić formularz

Choć zasady teleturnieju "Milionerzy" są stosunkowo proste, to każdy odcinek i tak przynosi wielkie emocje. Możliwość pokazania swojej wiedzy w połączeniu z potencjalną nagrodą sprawia, że wiele osób z pewnością marzy o wzięciu udziału w programie. Jak dostać się na casting? Na wstępie należy wypełnić formularz, znajdujący się na stronie TVN-u. W kwestionariuszu należy podać nie tylko podstawowe dane, takie jak imię, nazwisko, czy data urodzenia, ale i odpowiedzieć na ciekawe pytanie: Dlaczego to właśnie Ty wygrasz milion? Producenci programu podkreślają, że zależy im na jak najciekawszych odpowiedziach. 

Oprócz tego w formularzu trzeba także uzupełnić rubryki mające określić twoje hobby oraz wykształcenie bądź zawód. Na sam koniec należy dodać aktualne zdjęcie portretowe. Należy pamiętać, aby podpisać załączony plik twoim imieniem i nazwiskiem. Nie można także zapominać o zasadach dotyczących potencjalnych uczestników programu. 

 

Jakie zasady obejmują kandydatów do programu? Wszystkie znajdziesz na tej liście

Każdy, kto chce wziąć udział w castingu do programu, obejmują wcześniej określone zasady. Po wejściu w link z formularzem możemy zapoznać się z listą wszystkich reguł i kryteriów, które należy spełnić przed zgłoszeniem się do teleturnieju. Są to m.in. uwagi dotyczące wieku potencjalnych uczestników (minimum 18 lat) oraz wykonywanego zawodu (obecni, a także byli pracownicy i współpracownicy organizatora, producenta oraz spółek związanych z teleturniejem są wykluczeni z castingów). 

Potencjalny uczestnik, który spełnia wszystkie podane kryteria oraz prześle prawidłowo wypełniony formularz, ma szansę na przejście do kolejnego etapu castingu. Są nim rozmowy z Komisją Castingową mające zadecydować o przyjęciu zawodnika. W ich trakcie osoby zgłaszające się do programu będą musiały odpowiedzieć na kilka pytań, podobnych do tych zadawanych w teleturnieju. Kryteria oceny odpowiedzi są zawarte w regulaminie castingu.

Kryteriami oceny Uczestnika w trakcie rozmowy, są: wiedza na poruszane w pytaniach tematy, kreatywność i udzielanie najbardziej interesujących, oryginalnych odpowiedzi, interesująca osobowość, poczucie humoru Uczestnika, jak również w przypadku pytań zamkniętych - poprawność odpowiedzi, a także w przypadku Klipów na ile zawarta w Klipie autoprezentacja Uczestnika, w tym jego umiejętność prezentacji przed kamerą, wyróżnia go spośród pozostałych.

Po rozmowie z Komisją uczestnik zostanie powiadomiony o przyjęciu do programu lub o odrzuceniu jego kandydatury.

 
Więcej o: