"Red Rose" w Polsce. Nowy serial Netfliksa o nastolatkach to horror

Nowy serial twórców przebojowego "Sex Education" właśnie pojawił się w ofercie Netfliksa i od razu jest chętnie oglądany w naszym kraju. "Red Rose" to brytyjska produkcja grozy opowiadająca o znudzonej grupie nastolatków, która podczas wakacji postanawia ściągnąć nietypową aplikację na swoje smartfony. Korzystanie z niej może okazać się bardzo zgubne i niebezpieczne.

Najnowsza propozycja streamingowego giganta to trzymający w napięciu serial młodzieżowy, który ma pokazać, jak destrukcyjny może mieć wpływ technologia na nasze życie. Główni bohaterowie to grupka zbuntowanych nastolatków, którzy spędzają lato w Bolton. Za namową Rochelle (Isis Hainsworth) pobierają na swoje telefony pewną aplikację o nazwie Red Rose. To wszystko sprawia, że to lato stanie się najgorszym w ich życiu.

Więcej ciekawych tekstów ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Popkultura odc. 141

Nowy serial twórców "Sex Education" mrozi krew w żyłach

Aplikacja, która miała stać się dobrym sposobem na zabicie czasu, okazuje się okrutnym elektronicznym szantażystą, stawiającym Rochelle przerażające żądania. Na początku polecenia nie są wyjątkowo straszne, ale z czasem Red Rose staje się bardziej nieludzkie i wysyła zadania, które kończą się śmiercią.

Produkcja ma nas trzymać w napięciu i jest połączeniem serialu młodzieżowego z klasycznym thrillerem, w którym znalazło się także sporo grozy. Chociaż większość problemów przedstawionych w produkcji dotyczy tych, które dzieją się w okresie dojrzewania, to nie brakuje też uniwersalnych kwestii społecznych, takich jak ubóstwo czy życie w rozbitej rodzinie.

 

Brytyjska produkcja składa się z ośmiu odcinków i jest dostępna na Netfliksie od 15 lutego 2023 roku. Na ten moment powstał tylko jeden sezon, ale niewykluczone, że wkrótce powstaną kolejne serie. W obsadzie znaleźli się: Amelia Clarkson, Natalie Blair, Ellis Howard, Ali Khan, Ashna Rabheru, Harry Redding, Natalie Gavin, Adam Nagaitis, Isis Hainsworth, Samuel Anderson, Nia Roberts.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: