Nie pokazali nawet całego sezonu, a i tak zmietli konkurencję. "Ty" z rekordem na Netfliksie

Netflix w przypadku czwartego sezonu serialu "Ty" zdecydował się na tę samą strategię, co z głośnym "Stranger Things". Seria została podzielona na dwie części, a pierwsza transza dostępna jest na platformie od 9 lutego. Jak pokazują statystyki oglądalności, ten ruch się jak najbardziej opłacił. Od premiery produkcja jest najdłużej oglądanym serialem wśród użytkowników z całego świata. Udało się jej zdetronizować dotychczasowego faworyta.

Serial "Ty" wrócił na Netfliksa z przytupem. Pierwsza połowa czwartego sezonu jest od swojej premiery najpopularniejszym tytułem wśród użytkowników z całego świata. Już po pierwszym tygodniu na platformie okazało się, że produkcja trafiła na pierwsze miejsce w globalnym Top 10 najchętniej i najdłużej oglądanych seriali anglojęzycznych. Widzowie spędzili łącznie 92 070 000 godzin na śledzeniu nowych poczynań Joe Goldberga.

Zobacz wideo Nowy "Znachor" to kalanie świętości? 40 lat to całkiem długo, mamy na to dowody

Czwarty sezon "Ty" rozsadził Netfliksa

Najpierw jest pierwszych pięć odcinków czwartej serii "Ty", a potem długo, długo nic. Jak pokazują oficjalne statystyki dla okresu od 6 do 12 lutego, znajdującą się na drugim miejscu produkcję, czyli drugi sezon "Ginny i Georgia", oglądano już "tylko" 25 mln godzin. Przy czym warto zauważyć, że serial utrzymuje się w czołówce już sześć tygodni.

Ale to i tak mało w porównaniu z tym, że na trzecim miejscu uplasowała się niekwestionowana królowa Netfliksa czyli "Wednesday". Serial Tima Burtona już od 12 tygodni pozostaje jednym z najpopularniejszych tytułów platformy - w ostatnich dniach użytkownicy spędzili 22 650 000 godzin na oglądaniu Jenny Ortegi w roli błyskotliwej nastolatki.

Więcej informacji ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Czwarty sezon 'TY' z najlepszym otwarciem miesiąca

Niemniej twórcy serialu "Ty" i tak mają się z czego cieszyć. Pierwszy sezon w Global Top 10 Netfliksa przewija się już od sześciu tygodni (w ostatnim czasie widzowie oglądali go przez ponad 19 mln godzin), a trzecia seria jest tam obecna jeszcze dłużej, bo dziewięć tygodni (11,5 mln godzin emisji). Nowy sezon jest najchętniej oglądanym serialem w 90 krajach świata, w tym m.in. w Argentynie, Australii, Kanadzie, Peru, Meksyku, USA, Austrii, Belgii, Polsce, Francji, Niemczech, Ukrainie, Szwecji, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii czy Egipcie, Pakistanie, Indiach i w Turcji.

Zobacz wideo Czwarty sezon "Ty" najchętniej oglądanym tytułem miesiąca

Serial "Ty" powstał na podstawie bestsellerowych książek "Ty" i "Ukryte ciała" autorstwa Caroline Kepnes. Jego twórcami są Sera Gamble i Greg Berlanti. Gamble jest również jego showrunnerką. Jak sama powiedziała swego czasu:

Czytając powieść Caroline i Greg, i ja od razu popadliśmy w obsesję na punkcie Joe Goldberga i jego pokręconego światopoglądu. Obserwowanie, jak Penn prowadzi Joego przez przerażające, ale fascynujące życie, było naprawdę ekscytujące. Bardzo nas cieszy, że Netflix udzielił tak ogromnego wsparcia serialowi "Ty" i że cały świat mógł zobaczyć, jak Joe popełnia kolejne błędy w ostatnich trzech sezonach. Cała ekipa serialu "Ty" cieszy się na możliwość odkrywania nowego, mrocznego oblicza miłości w sezonie czwartym.

Przypomnijmy, że w trzecim sezonie serialu Joe i Love są już małżeństwem i rodzicami. "Po przeprowadzce do sielskiej miejscowości Madre Linda w północnej Kalifornii za sąsiadów mają uprzywilejowanych przedsiębiorców z branży technologicznej, wyniosłe matki blogerki i słynnych na Instagramie biohakerów. Joe chce być dobrym mężem i ojcem, ale śmiertelna w skutkach impulsywność Love budzi w nim lęk. Nie pomaga mu też przeczucie, że miłością jego życia może być... nowa sąsiadka. Jak wyrwać się z więzienia, jakim jest pozornie szczęśliwe małżeństwo z kobietą, która potrafi przewidzieć każdy twój ruch? Przy takim wyzwaniu ucieczka z klatki w piwnicy wydaje się pestką" - czytamy w streszczeniu poprzedniej serii. Na początku czwartego sezonu Joe mieszka już w Londynie, gdzie stara się opierać starym nawykom. Kiedy jednak musi domknąć niezałatwione sprawy i wniknąć w kręgi lokalnej śmietanki towarzyskiej, wykorzystuje swoje przerażające umiejętności. 

W nowej serii wystąpili  Penn Badgley, Tati Gabrielle, Charlotte Ritchie, Lukas Gage i Ed Speleers. Druga połowa czwartego sezonu będzie dostępna na Netfliksie od 9 marca. 

Więcej o: