"Milionerzy". Wykorzystał koło ratunkowe, aby zaprosić kolegę na imprezę. Potem wygrał milion

Tego w "Milionerach" jeszcze nie było. W szwedzkiej edycji programu udział wziął 31-letni Jonas von Essen. Zanim jednak został ogłoszony zwycięzcą odcinka, poprosił o telefon do przyjaciela. Jednak koło ratunkowe wykorzystał nie po to, by skorzystać z pomocy.

Jednym z uczestników szwedzkiej wersji "Milionerów" był 31-letni Jonas von Essen. Odcinek, w którym wziął udział, został wyemitowany 21 stycznia 2023 roku. Jego występ w programie spotkał się z ogromnym odzewem w mediach i to nie tylko dlatego, że mężczyzna zgarnął główną nagrodę.

Uczestnik "Milionerów" poprosił o telefon do przyjaciela. To, co zrobił później, rozbawiło publiczność

Jonas von Essen zaskoczył publiczność szwedzkiej odsłony "Milionerów" nie tylko swoją ogromną wiedzą, ale również poczuciem humoru i pozytywnym podejściem do życia. Do finałowego pytania dotarł, mając wciąż do dyspozycji trzy z czterech dostępnych kół ratunkowych.

Niespodziewany obrót wydarzeń nastąpił, gdy prowadzący przeczytał ostatnie pytanie w grze. — Który architekt zaprojektował indyjski stan Pendżab i stolicę stanu Haryana,  zbudowane w latach pięćdziesiątych? — zapytał gospodarz programu, Rickard Sjöberg, a następnie podał proponowane odpowiedzi. Po chwili namysłu Jonas wyraził chęć wykorzystania jednej z form pomocy i poprosił o telefon do przyjaciela.

Jonas von Essen nie był pewien odpowiedzi. Przyjaciel nie rozwiał jego wątpliwości

Prowadzący program umożliwił Jonasowi połączenie się z przyjacielem. Jednak gdy uczestnik usłyszał w słuchawce głos kolegi, to nie poprosił go o pomoc. W zamian za to postanowił zaprosić go na imprezę, co rozbawiło nie tylko publiczność, ale i gospodarza show. Po reakcji mężczyzny wszyscy wnioskowali, że uczestnik zna poprawną odpowiedź na finałowe pytanie. Jednak gdy połączenie przerwano, przyznał, że ma wątpliwości co do swojego wyboru.

By upewnić się, która z odpowiedzi jest właściwa, postanowił wykorzystać ostatnie dwa koła ratunkowe. Najpierw skorzystał z opcji 50:50, a następnie z pytania do ekspertów. Po upewnieniu się, który wybór jest poprawnym, podał ostateczną decyzję, zaznaczając C. Nie było zaskoczenia, gdy Sjöberg ogłosił, że Jonas von Essen wygrywa milion. Gdy 31-latek usłyszał werdykt, nie mógł opanować emocji.

 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: