Trzeci odcinek serialu przedstawia historię Billa i Franka, którzy odnaleźli w sobie wsparcie w czasach zarazy. Historia kochających się mężczyzn wzbudziła wiele kontrowersji wśród widzów na całym świecie, ale wielu fanów serii chwali decyzję producentów, którzy postanowili rozwinąć ten wątek. W grze był on tylko lekko zarysowany.
Więcej ciekawych tekstów ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>
Dziennikarki naszego serwisu Justyna Bryczkowska i Joanna Chojnacka napisały dwugłos na temat odcinka "Do ostatnich dni". Możemy w nim przeczytać m.in. opinię Justyny, która nazwała tę historię miłosną "tak ciepłą, ludzką i ujmującą, która osadzona jest w świecie opanowanym przez grzybowe zombie". Okazuje się, że ten wątek zrobił o wiele więcej dobrego, niż moglibyśmy pomyśleć.
Jeden z widzów "The Last of Us" podzielił się w serwisie Reddit swoją przejmującą historią:
Jestem osobą biseksualną mieszkającą w kraju, w którym bycie gejem jest karane śmiercią i jak możesz sobie wyobrazić moje życie jest nieszczęśliwe, od jakiegoś czasu miałem myśli samobójcze, dopóki nie zaplanowałem samobójstwa na moje 20. urodziny, czyli za kilka dni
Chłopak nie opowiedział dokładnie o tym, co planował, ale podkreślił, że w czasie, gdy planował zakończyć swoje życie, w jego państwie wielu ludzi oburzyło się z powodu historii pary męsko-męskiej przedstawionej w trzecim odcinku "The Last of Us". W przeszłości grał w grę, ale nie oglądał serialu i postanowił sprawdzić, co nowego twórcy wprowadzili do fabuły:
Ale gdy planowałem swoje samobójstwo coś się wydarzyło, zadebiutował 3. odcinek The Last of Us. Wszyscy homofobiczni ludzie w moim kraju byli z jakiegoś powodu wkurzeni i byłem zdezorientowany, dopóki nie dowiedziałem się, że w serialu jest cały odcinek dla pary gejów. Grałem w oryginalną grę i wiem, że Bill jest gejem i nie sądziłem, że serial będzie się na tym koncentrował. Fakt, że to zrobili, jest jednym z najbardziej brawurowych wyborów dokonanych w serialu
Widz kompletnie nie spodziewał się, że twórcy serialu przedstawią ten wątek w taki sposób. Po obejrzeniu trzeciego odcinka, stwierdził, że znalazł pewne podobieństwa pomiędzy sobą a Billem, który musiał stworzyć "mentalne płoty i pułapki", by odgrodzić się od innych ludzi. To dzięki temu seansowi zmienił swoją decyzję. 20-latek nadal nie czuje się najlepiej, ale teraz wierzy, że będzie mógł przezwyciężyć swoje problemy:
Nie zrozumcie mnie źle, nadal czuję się jak gówno, ale teraz mam pewność, że uda mi się przez to przejść i że w końcu będę szczęśliwy w życiu i że nigdy nie zrezygnuję z życia
Ta historia pokazuje, że takie wątki w filmach i serialach są niezwykle potrzebne. Pokazują widzom, że mniejszości seksualne żyją i kochają, tak jak wszyscy ludzie oraz dodają otuchy ludziom, którzy w prawdziwym życiu zmagają się z problemami. Wbrew temu, co mówią przeciwnicy wprowadzania wątków z mniejszościami seksualnymi do popkultury, reprezentacja osób LGBTQ+ w filmach i serialach może przynieść tylko wiele dobrego.
Jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:
Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.