MacGyver zmienił się nie do poznania. Jak obecnie wygląda gwiazda lat 90.?

W historii telewizji nie ma chyba bardziej pomysłowego bohatera niż MacGyver. Wcielający się w niego Richard Dean Anderson skończył w zeszłym miesiącu 73 lata. Jak zmienił się jego wygląd od premiery ikonicznego serialu? Od dłuższego czasu aktor unika sławy i błysków flashy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

MacGyver wie, jak zrobić wszystko, z niczego - przynajmniej do tego przyzwyczaiły nas seriale z Richardem Deanem Andersonem w roli głównej. Po zakończeniu produkcji kultowego show aktor przez dłuższy czas związał się z innym uniwersum. Dziś stara się unikać rozgłosu. Jak bardzo zmieniła się gwiazda lat 90?

Zobacz wideo Seriale, które na zawsze zmieniły telewizję [RANKING]

MacGyver stał się międzynarodowym hitem. Po sukcesie serialu Ricahrd Dean Anderson zachwycił w innej produkcji

Richard Dean Anderson urodził się 23 stycznia 1950 roku w Minneapolis w Minnesocie. Od dziecka interesował się sportem i marzył o zostaniu zawodowym hokeistą. Niestety, młody chłopak musiał zapomnieć o tym marzeniu, gdy w wieku 16 lat połamał oba ramiona. Szybko jednak obrał inną ścieżkę kariery i zainteresował się aktorstwem.

 

Pierwszą ważną rolą w karierze Richarda Deana Andersona była postać doktora Jeffa Webbera w telenoweli "General Hospital". Aktor przez pięć lat wcielał się w bohatera. Po tym czasie stwierdził, że musi rozwinąć się w innych produkcjach. Były to m.in. "Seven Brides for Seven Brothers" oraz "Emerald Point N.A.S.". W 1985 Richard Dean Anderson otrzymał angaż w chyba najważniejszej produkcji w jego karierze - chodzi oczywiście o "MacGyvera". Aktor wcielał się w tytułową postać przez ponad siedem lat. Gwiazdor brał udział także w dwóch filmach opowiadających o perypetiach kultowego bohatera. Co ciekawe, w obu z nich oraz w wielu odcinkach Anderson był także producentem.

 

Po zakończeniu emisji serialu Richard Dean Anderson wystąpił w wielu innych produkcjach. Krytycy zachwycali się jego zdolnością do zagrania wielobarwnych postaci, które wydawały się realne i wielowymiarowe. Kolejnym wielkim sukcesem w jego karierze był serial "Gwiezdne Wrota". Fani produkcji stworzonej na podstawie filmu z 1994 roku pokochali aktora. Warto wspomnieć, że Anderson otrzymał honorowy tytuł generała brygady za pozytywne przedstawienie amerykańskich sił lotniczych w serialu.

Pod koniec kariery Richard Dean Anderson odsunął się w cień. Jak dzisiaj wygląda?

Po raz ostatni Richarda Deana Andersona mogliśmy zobaczyć w gościnnej roli w serialu "Raising Hope". Od 2014 roku aktor unika blasku fleszy i czerwonych dywanów. Poświęca się innym swoim pasjom, czyli motoryzacji, sportowi i podróżom. Jest jednym z założycieli drużyny Celebrity All Star Hockey, a także brał udział w dwóch Grand Prix Znanych Osobistości na Long Beach.nW zeszłym miesiącu aktor skończył 73 lata. 

Więcej o: