Pamiętasz uczestników polskich talent show? Oni po sukcesach w programie nie zrobili wielkiej kariery

Gdy tylko pojawili się w polskich talent show, od razu podbili serca fanów i jury. Po udziale w programach przepowiadano im wielką karierę w show-biznesie. Finalnie większość widzów po prostu o nich zapomniała.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Droga na szczyt w show-biznesie nie jest łatwa. Przekonały się o tym gwiazdy różnych polskich talent show. Rozgłos, który uzyskały dzięki programom, nie wystarczył do rozwinięcia skrzydeł w branży muzycznej. Czym dziś się zajmują?

Zobacz wideo Connie Talbot zauroczyła świat jako siedmiolatka. Dziś ma 15 i śpiewa nadal. Jak wyglądają dzieci z talent show po latach?

Szymon Wydra był finalistą pierwszej edycji "Idola". Do dziś zajmuje się muzyką

Na początku XXI wieku Szymon Wydra był jednym z najpopularniejszych muzyków w kraju. Założyciel zespołu Carpe Diem dotarł nawet do finału pierwszej edycji "Idola". Swoich sił spróbował także w "Szanse na sukces". Po pierwszych powodzeniach jego kariera mocno spowolniła.

 

Jego największym hitem jest "Teraz Wiem", znane przede wszystkim ze słów "do nieba nie chodzę, bo jest mi nie po drodze" śpiewanych w refrenie. Obecnie wokalista spełnia się w roli męża i ojca. Do dziś wydaje piosenki. 

 

Alicja Janosz wygrała pierwszą edycję "Idola". Czym zajmuje się dzisiaj?

Kolejną uczestniczką pierwszej edycji "Idola" była Alicja Janosz. Wokalistce udało się dojść do finału i zająć w nim pierwsze miejsce. Przez krótki czas piosenkarka mogła cieszyć się niemałym rozgłosem. Od razu wydała płytę, która spotkała się z wieloma ciepłymi opiniami, ale i także kilkoma cierpkimi komentarzami. Negatywne oceny mocno podcięły skrzydła artystki. - Mogę jedynie nagrywać najlepsze dźwięki, jakie tylko potrafię i starać się przekształcić w świadomości odbiorców tę jajecznicę w wyborny kawior - mówiła młoda gwiazda. 

Wokalistka wydała jeszcze kilka albumów, w tym jeden dedykowany najmłodszym. To właśnie praca z dziećmi stała się dla niej źródłem szczęścia. Alicja Janosz przez kilka lat prowadziła warsztaty muzyczne dla młodzieży. Do dzisiaj komponuje i wydaje nowe piosenki.

 

Klaudia Kulawik była fenomenem "Mam Talent". Czy dalej tworzy muzykę?

Pierwsza edycja "Mam Talent" odbywała się już prawie 15 lat temu. Z premierowej odsłony programu można pamiętać Klaudię Kulawik. Wokalistka wzięła udział w talent show, gdy była jeszcze nastolatką. Finalnie zajęła w nim drugie miejsce. Czym zajmowała się od tego czasu?

Drugie miejsce na podium zapewniło młodej wokalistce nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych. Zainwestowała tę pieniądze w rozwój muzyczny. Dziewczyna ukończyła studia na British and Irish Modern Music Institute w Londynie. W Angli wydała także swoją pierwszą płytę - EPkę składającą się z pięciu utworów. Podobnie jak inni artyści z tej listy, do dzisiaj tworzy oryginalną muzykę

 

Juan Carlos Cano wygrał 4. edycję "The Voice of Poland". Dziś prawie nikt o nim nie pamięta

Juan Carlos Cano przeprowadził się do Polski... przez miłość. W 2006 poznał swoją żonę - Kamilę Wawrzycką, która przebywała na wymianie studenckiej w Meksyku. W tym samym roku przyjechał za nią do naszego kraju, aby poznać jej rodzinę. Do 2013 zawsze odwiedzał Polskę w wakacje, aż w końcu zamieszkał tu na stałe.  Juan Carlos Cano od dziecka interesował się muzyką. Pierwsze sukcesy osiągnął ze swoim zespołem "Enclose". Prawdziwą sławę przyniósł mu jednak udział w "The Voice of Poland". Meksykanin zajął w nim pierwsze miejsce. Od razu po wygraniu show, powiedział, że nie planuje kariery solowej. Zamiast tego zajął się wydawaniem muzyki razem ze swoim bandem. 

Dziś Juana mogą kojarzyć fani polskich cięższych brzmień. Muzyk połączył siły z Titusem z "Acid Drinkers" i razem stworzyli formację "House Of Death". W 2017 roku powiadomił fanów o narodzinach synka, który często towarzyszy mu podczas sesji nagraniowych.

 
Więcej o: