Rafał Trzaskowski zaskoczył internautów wywiadem dla CNN. "Mówi lepiej po angielsku niż Duda po polsku"

W poniedziałkowy wieczór do naszego kraju przybył prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden. Jego wizytę relacjonują media z całego świata, w tym także CNN. Po spotkaniu Rafała Trzaskowskiego z przywódcą USA, polski polityk został poproszony o udzielenie wywiadu dla znanej stacji.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Spotkanie przywódców Polski i USA jest niezwykle medialne. Zainteresowała się nim także stacja CNN. Jedna z dziennikarek znanego na całym świecie nadawcy przeprowadziła wywiad z prezydentem Warszawy, Rafałem Trzaskowskim. Polityk zaskoczył wszystkich swoją elokwencją i poziomem opanowania języka angielskiego.

Zobacz wideo Po wizycie w Kijowie Joe Biden przyjechał do Polski. Spotkał się m.in. z Andrzejem Dudą

Trzaskowski w CNN. O co zapytano polityka?

Podczas rozmowy z dziennikarką, Rafał Trzaskowski musiał głównie odpowiadać na pytania związane z trwającą w Ukrainie wojną. Polityk podkreślał, jak ważne dla naszego kraju są słowa Joe Bidena, mówiące o jedności i wzajemnym wsparciu krajów będących w NATO. Prezydent Warszawy został także zapytany o atmosferę w naszym kraju. Jak zauważyła prezenterka, trwający konflikt odbywa się "na progu" naszej ojczyzny. Trzaskowski lekko odpowiedział, że w tym momencie to nie ma zbyt dużego wpływu na kraj, wszystko toczy się swoim rytmem. 

 

"Właściwy człowiek na właściwym miejscu". Ludzie są zachwyceni angielskim Rafała Trzaskowskiego

Wywiad przeprowadzony przez dziennikarkę CNN z Rafałem Trzaskowskim można było zobaczyć na Instagramowym profilu polityka. Już w pierwszych słowach wypowiedzianych przez prezydenta Warszawy można było usłyszeć, że jego angielski stoi na bardzo wysokim poziomie. Zauważyli to także komentujący post. 

Marzy mi się, by każdy polski polityk tak pięknie i płynnie mówił po angielsku
Z przyjemnością się go słucha. Wielki szacun
Właściwy człowiek na właściwym miejscu! Stolica może być dumna z takiego prezydenta!

Płynna wypowiedź Trzaskowskiego przypomniała użytkownikom o prezydencie Andrzeju Dudzie i jego umiejętnościach językowych. Polityk często stawał się przez nie obiektem żartów i kpin. Głowa państwa ma zwykle problem ze znalezieniem odpowiednich słów, zacina się i jąka. 

Szkoda, że nie jest Pan prezydentem naszego kraju. nie musielibyśmy się wstydzić...
Prezydent, który nie ośmiesza Polski
Pan Prezydent Trzaskowski mówi lepiej po angielsku niż Duda po polsku.
 
Więcej o: