Uczestnik "Magii nagości" prawie zemdlał widząc nagą kobietę. "Świadomie unikałem widoku genitaliów"

"Naked Attraction", format znany w Polsce jako "Magia Nagości", to nietypowy program randkowy, w którym decyzję o umówieniu się z kandydatami uczestnicy podejmują na podstawie oceny poszczególnych części ich nagich ciał. W jednym z odcinków widok żeńskich genitaliów okazał się jednak zbyt drastyczny dla jednego z nich. Mężczyzna prawie stracił przytomność.

Choć oglądanie nagich ciał uczestników to główne założenie "Magii Nagości", nie wszyscy przemyśleli swój udział w programie i dla niektórych ekspozycja genitaliów okazała się zbyt wielkim szokiem. Widok nagiej kobiety wzbudził w jednym z kandydatów spore emocje. Później wyjaśnił swoją reakcję.

OFERTY AVANTI24: Idealny sweter na wiosnę za 30 złotych! Ten model z Pepco jest ponadczasowy

Randki nie całkiem w ciemno

Program "Naked Attraction", znany w Polsce jako "Magia Nagości", jest częścią ramówki Channel 4 od 2017 roku. Otwarte podejście do pokazywania nagich ciał od początku stanowiło podwaliny programu - uczestnicy oceniali poszczególne elementy i na bazie indywidualnych preferencji podejmowali decyzję o umówieniu się na randkę z jednym z kandydatów. Twarz osoby, której ciało najbardziej przypadło do gustu bohaterowi odcinka, została ujawniana dopiero w momencie dokonania ostatecznego wyboru. Odsłanianie poszczególnych części następowało od stóp, a największe emocje zarówno wśród publiczności, jak i uczestników, wzbudzało ujawnienie genitaliów poszczególnych osób. Choć program promowano jako promujący ciałopozytywność i normalizujący różnice anatomiczne, a twórcy stanowczo zaprzeczali jakimkolwiek powiązaniom seksualnym, niektóre sceny okazały się zbyt drastyczne.

 

Pierwszy raz zobaczył nagą kobietę

24-letni Brian Chau Rodriguez, który wziął udział w nietypowym randkowym show w 2020 roku, był więcej niż zaskoczony widząc nagie kandydatki. Jak się okazało, pierwszy raz w życiu zobaczył żeńskie genitalia. Gdy odsłonięto miejsca intymne jednej z kobiet, mężczyzna poczuł mdłości, prawie stracił przytomność i poprosił o krótką przerwę. Było to związane z faktem, że jest prawiczkiem i od lat świadomie unikał nagości, co zaznaczył już w rozmowie z prowadzącą, Anną Richardson. Tą kwestię rozwinął w rozmowie z prowadzącymi podcast Curious Cast.

OFERTY AVANTI24: Więcej modowych inspiracji znajdziesz na Avanti24.pl.

Celowo unikałem oglądania kobiecych genitaliów i było to spowodowane moim osobistym doświadczeniem, które sprawiło, że ktoś poczuł się nieswojo. Wolałbym nie wracać do tego, co się stało – ale coś się zdarzyło, mały incydent, który sprawił, że poczułem się bardzo niespokojny i bardzo ostrożny.

- tłumaczył Rodriguez. - Unikałem każdej sytuacji, w której mógłbym zobaczyć nagą kobietę, więc częściowo dlatego potrzebowałem przerwy, aby wszystko ogarnąć. Musiałem po prostu połączyć te doświadczenia z faktem, że to był mój pierwszy raz, gdy widziałem kobiece genitalia - mówił o swojej gwałtownej reakcji. W wywiadzie został zapytany, dlaczego w takim razie zdecydował się wziąć udział w programie, w którym nagość to podstawa. Uznał, że chciał, by było to "kompletnie "ślepe" doświadczenie, współprzeżywane z widzami", a także wyznał, że był to akt desperacji, ponieważ wcześniej "nie miał szczęścia" w miłości. W wywiadzie udzielonym The Daily Star w 2022 roku uczestnik przyznał, że od czasu udziału w "Magii Nagości" zmieniło się jego podejście, ale nie życie miłosne.

Nic się nie zmieniło, nadal jestem dziewicą, ale to jest absolutnie w porządku. Nie jestem już zdenerwowany, a całkiem wyluzowany w kwestii miłości. Chcę teraz tylko poczekać i zobaczyć, co się wydarzy. Jestem pewien, że stanie się to z osobą, którą uznam za właściwą.

- powiedział. Choć w show zdecydował się ostatecznie wybrać jedną z dziewczyn, na jednej randce - mimo że już "ubranej" - się skończyło.

Zobacz wideo Historia nagości w polskim kinie [Popkultura Extra]

"Magia Nagości" doczekała się własnych wersji w dziewięciu krajach Europy, w tym Polsce i w każdym z nich budziła kontrowersje. W naszym kraju podjęto decyzję o anulowaniu show i tej wiosny nie powróci do ramówki Zoom TV.

Więcej o: