Christina Applegate na swojej "ostatniej gali". Na lasce umieściła bardzo ważny napis

Christina Applegate, która podczas pracy nad trzecim sezonem serialu Netfliksa "Już nie żyjesz" dowiedziała się, że ma stwardnienie rozsiane, na gali SAG pojawiła się z laską, na której umieściła bardzo specjalny napis.

Aktorka, której towarzyszyła córka, od pewnego czasu ma trudności z poruszaniem się i korzysta z laski. Na tej, na której opierała się podczas rozdania nagród gildii aktorów (Christina Applegate była nominowana za "Już nie żyjesz"), znalazł się napis "FU MS".

Christina Applegate musiała zrezygnować z aktorstwa, ale nie traci ducha

Te cztery litery to mocne przesłanie: "pier***ę stwardnienie rozsiane". Aktorka powiedziała jednemu z reporterów, że to prawdopodobnie jej ostatnia gala. Obecnie stwardnienie rozsiane jest nieuleczalne, jednak istnieją metody leczenia objawowego tej choroby. 

Christina Applegate z córką na gali SAGChristina Applegate z córką na gali SAG Jordan Strauss / !Jordan Strauss/Invision/East News

Po raz pierwszy o SM Christina Applegate opowiedziała w zeszłym roku, gdy w Netfliksie startował trzeci sezon "Już nie żyjesz". - To pierwszy raz, kiedy ludzie mnie zobaczą w moim obecnym stanie. Przybrałam prawie 20 kg, nie mogę chodzić bez laski. Chcę, żeby ludzie wiedzieli, że bardzo dobrze sobie z tego zdaję sprawę - mówiła aktorka. Applegate poznała diagnozę w trakcie pracy na planie - zdjęcia zostały wstrzymane na pięć miesięcy, żeby mogła rozpocząć terapię, ale później dokończone - znanej m.in. ze "Świata według Bundych" aktorce bardzo na tym zależało.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo [AUTOPROMOCJA] Wywiad z Natalią de Barbaro, autorką "Czułej Przewodniczki"

W listopadzie zeszłego roku Christina Appelgate dostała swoją gwiazdę na słynnym Hollywood Walk of Fame. Podczas wydarzenia towarzyszyli jej Katey Sagal i David Faustino, czyli serialowi Peg i Bud ze "Świata według Bundych" (Sagal wystąpiła także w "Już nie żyjesz"). Już wtedy Christina Applegate podkreśliła, że z powodów zdrowotnych nie będzie już zajmowała się aktorstwem.

Więcej o: