Urodziła się bez rąk i została baletnicą. Zachwyciła nie tylko jurorów "Mam Talent"

Udział w telewizyjnym talent show wielu uczestników postrzega jako ostateczną możliwość, by publicznie stawić czoła przeciwnościom losu. Niezależnie od wieku, wykształcenia, statusu majątkowego i stanu zdrowia uczestnicy decydują się pokazać światu swoje umiejętności. Pasją do tańca zachwyciła Vitoria Bueno - baletnica, która realizuje się w tym zawodzie, choć urodziła się bez górnych kończyn.

Vitoria Bueno bez wątpienia będzie jedną z najbardziej zapamiętanych tancerek, jakie kiedykolwiek pojawiły się na scenie "America's Got Talent" nie tylko ze względu na swoje umiejętności, ale też determinację. Uczestniczka postanowiła trenować balet, choć przyszła na świat bez rąk. Na scenie zachwyca mimo przeciwności, a talentem nie ustępuje pełnosprawnym baletnicom.

OFERTY AVANTI24: Perełki z wyprzedaży Reserved. Topowe modele przecenione nawet o 70% będą idealne na wiosnę!

Fizjoterapeuta zachęcił ją, by dokonała niemożliwego

18-letnia Bueno urodziła się w Santa Rita Do Sapucai w Brazylii z chorobą genetyczną, która pozbawiła ją górnych kończyn. Jako dziecko musiała uczęszczać na liczne rehabilitacje i to właśnie jeden z fizjoterapeutów jako pierwszy podsunął jej pomysł, by związała swoje życie z tańcem. Za jego namową jako 5-latka zapisała się na lekcje baletu, mimo że jej matka początkowo sceptycznie podchodziła do propozycji rehabilitanta. Obawiała się, że córka zostanie źle przyjęta przez grupę, ponieważ w rodzinnym mieście wzbudzała nie zawsze pożądane zainteresowanie. - Pod naszym domem ustawiały się kolejki, aby ją zobaczyć - wspominała w jednym z wywiadów. Na wstępnych zajęciach dla dzieci się jednak nie skończyło. Dziś nastolatka uczęszcza do prestiżowej szkoły baletowej Academia Ândrea Falsarella, gdzie chodzi również na zajęcia z tańca jazzowego i stepowania. Braku rąk nigdy nie postrzegała jako przeszkodę. "To tylko szczegół" - zapewniała. Jest w pełni samodzielna, na co dzień otwierając drzwi, jedząc, a nawet malując się przy pomocy stóp.

Zobacz wideo Marcin Prokop: Kliment jako juror wniósł do "Mam talent!" dużo świeżości. Jest człowiekiem nieobliczalnym

Od Instagrama do amerykańskich scen

Zanim Vitoria zdecydowała się wziąć udział w telewizyjnym show, od 2019 roku publikowała treści związane ze swoją pasją na Instagramie, gdzie zdobyła ponad 460 tys. obserwujących.

 

W 2021 zgłosiła się na casting do 15. niemieckiej edycji "Mam Talent" i została nagrodzona złotym przyciskiem, gwarantującym jej natychmiastowy awans do kolejnego etapu programu.

Zawsze lubiłam oglądać "Mam Talent" i pewnego dnia stwierdziłam, że spróbuję swoich sił. Program zmienił moje życie. Nauczyłam się wierzyć w siebie i swój potencjał.

- wspominała tancerka. Finalnie zdobyła 2. miejsce i została zaproszona do międzynarodowej edycji programu, "AGT: All-Stars". Na scenie pojawiła się ze swoją nauczycielką tańca, która jednocześnie pełniła rolę tłumaczki jej wypowiedzi na język angielski. Przyznała, że czuje się jak "część rodziny", czym rozczuliła publiczność i jurorów.

OFERTY AVANTI24: Więcej modowych inspiracji znajdziesz na Avanti24.pl.

 

Jury z podziwem obejrzało występ, w którym Bueno tańcząc do utowru Lauren Daigle "You Say" poradziła sobie nawet z najtrudniejszymi figurami. Niektórzy wydawali się wzruszeni.

Cieszę się, że możemy gościć cię i oglądać w Ameryce. Jesteś taka piękna, masz w sobie mnóstwo elegancji gdy tańczysz i to, co zobaczyliśmy, było piękne. Dziękuję za to.

- komentowała Heidi Klum, a Simon Cowell dodał, że widzi w uczestniczce prawdziwą gwiazdę. Mimo owacji na stojąco i zakwalifikowania się do najlepszej trójki odcinka, baletnica nie awansowała do kolejnego etapu "All-Stars".

Więcej o: