"Mężczyźni mnie nie kręcą". Rodzina uczestniczki "Magii nagości" dowiedziała się o tym z programu

Program "Magia nagości. Polska" stał się bardzo popularny i doczekał się trzech sezonów. W jednym z ostatnich odcinków uczestniczka postanowiła, że właśnie na wizji dokona coming outu. To bezprecedensowa sytuacja w polskiej edycji programu. Jak na tę wiadomość zareagowała jej rodzina?

"Magia nagości" to obecnie jeden z najpopularniejszych formatów telewizyjnych na świecie. Program doczekał się wiele edycji, a polska wersja programu zadebiutowała w 2021 roku. W programie obserwujemy zmagania uczestników, którzy wybierają kandydata na randkę wyłącznie na podstawie nagich ciał kandydatów.

Więcej ciekawych tekstów ze świata telewizji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Popkultura odc. 143

Dokonała pierwszego coming outu w polskiej wersji "Magii nagości"

W jednym z odcinków trzeciego sezonu, mieliśmy okazję poznać 28-letnią Martę z Warszawy, która postanowiła wykorzystać udział w programie do wyoutowania się. Przyznała, że przez większość swojego życia umawiała się z mężczyznami, ale w pewnym czasie doszła do wniosku, że jednak pociągają ją kobiety:

Po prostu okazało się, że mężczyźni mnie nie kręcą

Na te słowa zareagowała także prowadząca programu Beata Olga Kowalska, która przyznała, że to wydarzenie bez precedensu. "To pierwszy w historii polskiej »Magii nagości« coming out" – powiedziała Beata Olga Kowalska.

W programie młoda kelnerka zdecydowała, że zaprosi niejaką Agatę na randkę. Szybko okazało się, że pomiędzy dziewczynami nie zaiskrzyło, ale obie stwierdziły, że warto rozwijać tę znajomość na gruncie koleżeńskim. 

Marta w rozmowie z portalem Plejada wyznała, że udział w programie dodał jej tyle odwagi, że postanowiła dokonać coming outu w trakcie jego trwania. Co ciekawe, jej rodzice nie wiedzieli wcześniej o jej orientacji seksualnej.

Program nie jest w żaden sposób reżyserowany. Nie można używać negatywnych komentarzy, które kogoś mogą urazić. Ogólnie to bardzo fajna zabawa, wszystko jest na luzie - podkreśliła Marta z »Magii nagości«

Dodała, że jest bardzo zadowolona z udziału w programie. Dzięku niemu stała się bardziej pewna siebie oraz cieszy się, że nie musi dłużej ukrywać już swojej orientacji. W wywiadzie zdradziła także, jak na tę informację zareagowała jej rodzina:

Rodzice nie oglądali programu, ale wiedzą o mojej orientacji. Jest akceptacja z ich strony. Mama zresztą domyślała się, ale powiedziałam jej, że mam 28 lat i jak będę chciała, powiem o wszystkim sama

Również znajomi 28-latki byli z niej bardzo dumni. "Z kolei znajomi gratulowali mi odwagi, mówili, że wszystko wypadło naprawdę fajnie. Ich reakcja była bardzo pozytywna, nie było pytań w stylu: jak to się stało, że jesteś lesbijką? Po prostu pogratulowali mi. To nie jest łatwa sprawa, szczególnie w sytuacji, gdy ktoś idzie z tym do telewizji, ale finalnie oceniam całe doświadczenie bardzo pozytywnie" – podsumowała uczestniczka "Magii nagości. Polska".

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: