"Mężczyźni mnie nie kręcą". Rodzina uczestniczki "Magii nagości" dowiedziała się o tym z programu

Program "Magia nagości. Polska" stał się bardzo popularny i doczekał się trzech sezonów. W jednym z ostatnich odcinków uczestniczka postanowiła, że właśnie na wizji dokona coming outu. To bezprecedensowa sytuacja w polskiej edycji programu. Jak na tę wiadomość zareagowała jej rodzina?

"Magia nagości" to obecnie jeden z najpopularniejszych formatów telewizyjnych na świecie. Program doczekał się wiele edycji, a polska wersja programu zadebiutowała w 2021 roku. W programie obserwujemy zmagania uczestników, którzy wybierają kandydata na randkę wyłącznie na podstawie nagich ciał kandydatów.

Więcej ciekawych tekstów ze świata telewizji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Popkultura odc. 143

Dokonała pierwszego coming outu w polskiej wersji "Magii nagości"

W jednym z odcinków trzeciego sezonu, mieliśmy okazję poznać 28-letnią Martę z Warszawy, która postanowiła wykorzystać udział w programie do wyoutowania się. Przyznała, że przez większość swojego życia umawiała się z mężczyznami, ale w pewnym czasie doszła do wniosku, że jednak pociągają ją kobiety:

Po prostu okazało się, że mężczyźni mnie nie kręcą

Na te słowa zareagowała także prowadząca programu Beata Olga Kowalska, która przyznała, że to wydarzenie bez precedensu. "To pierwszy w historii polskiej »Magii nagości« coming out" – powiedziała Beata Olga Kowalska.

W programie młoda kelnerka zdecydowała, że zaprosi niejaką Agatę na randkę. Szybko okazało się, że pomiędzy dziewczynami nie zaiskrzyło, ale obie stwierdziły, że warto rozwijać tę znajomość na gruncie koleżeńskim. 

Anne Richardson w brytyjskiej edycji programu 'Magia nagości' "Magia nagości". Intymna wpadka uczestnika. Został wyproszony ze studia

Marta w rozmowie z portalem Plejada wyznała, że udział w programie dodał jej tyle odwagi, że postanowiła dokonać coming outu w trakcie jego trwania. Co ciekawe, jej rodzice nie wiedzieli wcześniej o jej orientacji seksualnej.

Program nie jest w żaden sposób reżyserowany. Nie można używać negatywnych komentarzy, które kogoś mogą urazić. Ogólnie to bardzo fajna zabawa, wszystko jest na luzie - podkreśliła Marta z »Magii nagości«

Dodała, że jest bardzo zadowolona z udziału w programie. Dzięku niemu stała się bardziej pewna siebie oraz cieszy się, że nie musi dłużej ukrywać już swojej orientacji. W wywiadzie zdradziła także, jak na tę informację zareagowała jej rodzina:

Rodzice nie oglądali programu, ale wiedzą o mojej orientacji. Jest akceptacja z ich strony. Mama zresztą domyślała się, ale powiedziałam jej, że mam 28 lat i jak będę chciała, powiem o wszystkim sama

Również znajomi 28-latki byli z niej bardzo dumni. "Z kolei znajomi gratulowali mi odwagi, mówili, że wszystko wypadło naprawdę fajnie. Ich reakcja była bardzo pozytywna, nie było pytań w stylu: jak to się stało, że jesteś lesbijką? Po prostu pogratulowali mi. To nie jest łatwa sprawa, szczególnie w sytuacji, gdy ktoś idzie z tym do telewizji, ale finalnie oceniam całe doświadczenie bardzo pozytywnie" – podsumowała uczestniczka "Magii nagości. Polska".

Uczestnik programu 'Magia Nagości' nie wytrzymał konfrontacji z nagimi ciałami Prawie zemdlał widząc nagą kobietę. "Świadomie unikałem widoku genitaliów"

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: