Pierwszy odcinek serialu "Ranczo" wyemitowano 17 lat temu. Jak dzisiaj wyglądają serialowe Wilkowyje?

Jeruzal to wieś znana w całej Polsce. To właśnie ta miejscowość stała się Wilkowyjami w kochanym przez ogrom fanów "Ranczu". Jak dziś wyglądają kultowe lokalizacje z serialu? Od pierwszego odcinka produkcji sporo się zmieniło.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

"Ranczo" podbiło serca wielu Polaków. Serial zadebiutował na antenie TVP 5.03.2006 roku. Oznacza to, że dziś mija 17 lat od jego premiery. Warto więc zajrzeć do Jeruzalu, który na potrzeby produkcji stał się Wilkowyjami. Jak dziś wygląda kultowa wioska? Niektórych lokalizacji już w niej nie znajdziemy.

Zobacz wideo "Ranczo" - bajka, którą pokochali polscy widzowie

Świat "Rancza" na wyciągnięcie ręki. Te lokalizacje możesz odwiedzić

Po sukcesie "Rancza" Jeruzal stał się ogromną atrakcją dla fanów serialu. We wsi leżącej nieco ponad 70 kilometrów od Warszawy można spotkać wiele kultowych lokalizacji. Jedną z nich jest sklep, pod którym stoi legendarna ławeczka. Dyskont wygląda tak, jak zapamiętali go widzowie serialu - na ścianach dominują żółty i niebieski, a na boku budynku oraz od frontu widnieją charakterystyczne gwiazdki z flagi Unii Europejskiej.

Wies JeruzalWies Jeruzal Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Wyborcza.pl

Co ciekawe, fani produkcji mogą spróbować napoju, którym tak często raczyli się bohaterowie zasiadający na ławeczce. "Mamrot", jak zapewniał Solejuk, ma ładny owocowy smak, jednak właściciele sklepu radzą pić go małymi łykami. 

Kolejną lokalizacją znaną z "Rancza" jest kościół oraz otaczające go tereny. W rzeczywistości to miejsce również jest miejscem spotkań wierzących. Z tego powodu wejście na plebanię, jest niemożliwe dla turystów. Zamiast tego warto zajrzeć do środka budynku. Piękne drewniane zdobienia robią jeszcze większe wrażenie na żywo.

Wies JeruzalWies Jeruzal Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Wyborcza.pl

W całej wsi prawdziwi fani serialu odnajdą mnóstwo smaczków i budynków związanych z jego fabułą. Przechadzając się po miejscowości, co jakiś czas zobaczymy tablice z informacjami na temat produkcji. W miejscowości możemy odwiedzić takie budynki jak posesja wójta Kozioła, wilkowyjska szkoła i wiele innych. Wszystkie miejsca, które pojawiły się w serialu, zostały zaznaczone na mapie ustawionej przed wejściem na rynek

 

Fani nie znajdą już chaty Zielarki. Znany z serialu budynek został zburzony

Niestety nie wszystkie lokalizacje, które pojawiły się w serialowych Wilkowyjach, są nadal możliwe do zwiedzenia. Jednym z budynków, którego miłośnicy produkcji nie są w stanie zobaczyć na żywo, jest chata Zielarki. Już kilka lat temu fani donosili o fatalnym stanie, w którym znalazło się kultowe miejsce. 

Prawdopodobnie po zakończeniu produkcji "Rancza" budynkiem nikt się nie zajmował. Opuszczony domek z roku na roku coraz bardziej groził zawaleniem. Z tego powodu postanowiono go zburzyć. Dziś w miejscu, w którym Zielarka przyrządzała swoje specyfiki, znajdziemy tylko pustą polankę. 

Więcej o: