Meryl Streep usłyszała, że jest "za brzydka", by zagrać tę rolę. W obcym języku. Odcięła się w tym samym

Jest rekordzistką w ilości nominacji zarówno do Oscara, jak i Złotych Globów. Swój talent aktorski udowodniła grając w prawie 80 filmach, 10 dokumentach i 9 serialach w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, nikt nie ma więc wątpliwości, że Meryl Streep to jedna z najważniejszych aktorek w historii kina. Choć nie można odmówić jej umiejętności, jeden z reżyserów zarzucił jej... brak urody.

Niezapomniana Jill z "Manhattanu" Woody'ego Allena, Zofia z "Wyboru Zofii" i Margaret Thatcher z filmu biograficznego "Żelazna Dama" inspirowała i inspiruje zarówno twórców filmów, jak i aktorów, z którymi przyszło jej współpracować. Niektóre angaże były jednak okupione trudnymi doświadczeniami - w "Uwiedzeniu Joe Tynana" zagrała z nadzieją, że praca na planie pomoże jej uporać się ze śmiercią zmarłego na raka narzeczonego, aktora Johna Cazale'a, a o główną rolę w "Wyborze Zofii" błagała reżysera na kolanach. Ze śmiechem wspomina jednak sytuację, w którym na castingu skomentowano jej urodę.

OFERTY AVANTI24: Beżowe sukienki podbijają trendy 2023! Te z marszczeniem są efektowne i sprzyjające sylwetce

"Przepraszam, że jestem za brzydka"

Meryl Streep pojawiła się w jednym z odcinków "The Graham Norton Show", programu, w którym wcześniej m.in. Eddie Redmayne opowiedział o najgorzej zapamiętanych castingach w karierze. Aktorka również podjęła ten temat i podzieliła się historią z przesłuchań do roli w "King Kongu" legendarnego producenta Dino De Laurentiisa. Syn filmowca dostrzegł 26-letnią wówczas Streep w jednej ze sztuk, w której grała w tamtym okresie, a jej umiejętności wywarły na nim na tyle dobre wrażenie, że postanowił polecić ją swojemu ojcu. Spotkanie odbyło się w apartamencie na 33. piętrze budynku Gulf & Western z widokiem na Manhattan, jednak miła atmosfera szybko się skończyła.

Weszłam do biura, spojrzał na mnie, obok siedział jego syn, cały podekscytowany, że przyprowadził mu nową aktorkę. Zwrócił się do niego po włosku, a tak się składa, że znam trochę włoski: "Che brutta!", innymi słowy: "Dlaczego przyprowadziłeś mi taką brzydulę?". Tak, to bardzo dotkliwe dla młodej dziewczyny.

- opowiadała aktorka z uśmiechem i sporym dystansem. Publiczność w studio nie kryła zaskoczenia.

Zobacz wideo "Niech gadają" - zwiastun nowego filmu z Meryl Streep
Odpowiedziałam mu po włosku: "Rozumiem, co mówisz. Przepraszam, że nie jestem wystarczająco piękna, by zagrać w "King Kongu".

- odcięła się. Rolę otrzymała inna aktorka, którą wówczas świat kina dopiero odkrywał: Jessica Lange. Obu paniom udało się satysfakcjonująco poprowadzić kariery. De Laurentiis prawdopodobnie szybko pożałował jednak swoich słów, bo już w 1978, zaledwie trzy lata po pechowym castingu, Meryl Streep otrzymała swoją pierwszą nominację do Oscara za "Łowcę jeleni".

OFERTY AVANTI24: Więcej modowych inspiracji znajdziesz na Avanti24.pl.

Aktorka wciąż jest aktywna zawodowo. 17 marca 2023 swoją premierę będzie mieć serial z Meryl Streep w jednej ze znaczących ról - "Extrapolations", stworzony przez Scotta Z. Burnsa dla platformy Apple TV+.

Więcej o: