Wokaliści bali się tego kultowego utworu. "To wykonanie jest lepsze od oryginału"

Natalia Szroeder i Michał Grobelny w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" dostali szalenie trudne zadanie. Musieli wcielić się w Edytę Górniak i Mietka Szcześniaka, by wykonać "Dumkę na dwa serca". Ich występ żywo zapadł w pamięć widzów, którzy pomimo upływu lat wracają do tego nagrania. "Moim zdaniem to najlepszy występ w historii programu", "Najlepszy duet, do tej pory nikt tego nie przebił", "Górniak się chowa" - piszą w komentarzach.

Natalia Szroeder i Michał Grobelny wzięli udział w czwartej edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Choć nie dostali się wtedy do finału, to niewątpliwe zostali faworytami widzów, którzy nawet po upływie długich lat od wspólnego występu, komentują w sieci ich wykonanie "Dumki na dwa serca".

Zobacz wideo Szalone lata 90. powracają? T-raperzy znad Wisły pojawili się w klipie. Przypominamy ich telewizyjną historię [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Zaśpiewali "Dumkę na dwa serca" ."Górniak się chowa"

"Dumka na dwa serca" w wykonaniu Edyty Górniak i Mietka Szcześniaka promowała wyreżyserowane przez Jerzego Hoffmana "Ogniem i mieczem". Muzykę napisał Krzesimir Dębski, a słowa Jacek Cygan. Dzięki piorunującej emocjami interpretacji Edyty Górniak i Mietka Szcześniaka piosenka została największym przebojem 1999 roku i dziś ma już status kultowego hitu. Dość powiedzieć, że w 2007 roku w konkursie magazynu "Film" wygrała Złotą Kaczkę dla "najlepszej piosenki filmowej 50-lecia", a poza tym sam album ze ścieżką dźwiękową zdobył certyfikat poczwórnej platynowej płyty.

 

Nie ma też co ukrywać, że skala głosu Edyty Górniak i charakterystyczne brzmienie Mietka Szcześniaka to coś, z czym trudno konkurować. A jednak Natalii Szroeder i Michałowi Grobelnemu udało się zaśpiewać tak, że część słuchaczy uważa, że wręcz przebili oryginał. W komentarzach pod nagraniem ich występu czytamy:

To wykonanie jest lepsze od oryginału, słuchałem już chyba z 50 razy i za każdym razem mam takie same ciarki jak Natalia Szroeder śpiewa, normalnie zakochałem się. Górniak się chowa!
 

Inni też nie szczędzą pochwał: "Genialny duet", "Bardziej czuję klimat niż przy oryginale", "Słyszałem na żywo... Ciary, ciary i jeszcze raz ciary. I długie, mocne brawa... GENIALNI!", "Najlepszy duet ze wszystkich edycji", "Zawsze ocieram łzę na końcu ich wykonania.... Jakież to jest piękne", "świetne wykonanie, miałam ciarki", "Wcielić się w rolę Edyty i Mietka, to nie lada wyzwanie, ale oni poradzili sobie świetnie. Myślę, że Edyta i Mietek mogliby być z nich dumni", "Moim zdaniem to najlepszy występ w historii polskiej TTBZ".

Więcej informacji ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kolejni podkreślają: "Natalia jest niesamowita i absolutnie niedoceniona! Wiele osób mówi, że głosu Edyty Górniak nikt nie jest w stanie przebić... Dyskutowałabym, wystarczy się wsłuchać", "Wow... No to można jak najbardziej porównywać do oryginału. Trzymają poziom! Piękne, młode głosy".

Część osób podkreśla, że wraca do tego wykonania nawet po latach: "Ależ to jest niespotykane zjawisko. 2021, a ja wciąż tu wracam. 5 lat temu, ale tego występu, nie przebije żaden duet", "Najlepszy duet, do tej pory nikt tego nie przebił", "Jak miło jest powrócić do tych występów! Wspaniale zaśpiewali! Brawo Wy!", "Słucham co jakiś czas i za każdym razem mam ciarki i łezka płynie, wspaniałe wykonanie".

Zgodnie podkreślają, że uczestnicy zostali potraktowani bardzo niesprawiedliwie i niewątpliwie są jednym z najlpeszych duetów w historii całego programu. "Tak mi szkoda Michała Grobelnego, myślę, że został pokrzywdzony tym, że nie dostał się do finału. Natalia również była świetna", "Strasznie mi ich szkoda. Dwie najbardziej niesprawiedliwie potraktowane osoby w historii programu"

Więcej o: