Pedro Pascal to teraz "it daddy". Szaleją za nim wszyscy, ale nic dziwnego!

Dzisiaj mamy przyjemność pogadać o Pedro Pascalu, który jest teraz na topie jak żaden aktor - gra w dwóch z najpopularniejszych seriali: "The Mandalorian" i "The Last of Us". Nie zapominamy też o premierach.

W nowym odcinku "POPkultury" mamy dla was pięć premier, a także sporo informacji o chilijskim aktorze.

Co nowego na małym i dużym ekranie? Więcej o premierach

  • Ali Abbasi pracował nad filmem "Holly Spider" przez piętnaście lat. Chciał nakręcić ten film w Iranie i w Turcji, ale było to niemożliwe ze względów politycznych. W końcu zdjęcia rozpoczął w Iranie. Scenariusz zainspirowała sprawa weterana wojennego, który w drugim co do wielkości mieście Iranu przy przyzwoleniu części społeczeństwa zamordował 16 kobiet.

Biały Lotos / s 1 / Murray Bartlett jako Aromond Już w "Białym Lotosie" zachwycił, ale po "The Last of Us" zapisze się w historii

  • Sam Mendes wyreżyserował "Imperium światła" na podstawie własnego scenariusza. O filmie mówi:
Osobowość większości ludzi kształtuje się w wieku nastoletnim. W moim przypadku przypadł on na późne lata 70. i wczesne 80.: muzyka, filmy, popkultura tego okresu ogólnie mnie uformowały. Był to okres wielkich wstrząsów politycznych w Wielkiej Brytanii, dużą rolę odgrywała wówczas drastyczna polityka rasowa. Ale jednocześnie była to niesamowita epoka w muzyce i ogólnie kulturze - bardzo kreatywna, upolityczniona i energiczna. Jeśli chodzi jednak o 'Imperium światła', to jest to film niemal całkowicie zrodzony z pandemii. Lockdown był dla nas wszystkich okresem intensywnego wnikania w siebie i refleksji. A dla mnie oznaczał on rozpoczęcie konfrontacji ze wspomnieniami, z którymi zmagałem się od dzieciństwa. To był bodziec do pisania - chęć zgłębienia ich i próba wydobycia spośród nich czegoś ciekawego.
  • "Creed III" - po zdominowaniu świata boksu Adonis Creed odnosi same sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym. Tymczasem wyzwanie rzuca mu przyjaciel z dzieciństwa i dawne złote dziecko boksu, Damian (Jonathan Majors). Po odbyciu kary wieloletniego pozbawienia wolności, Damian pała chęcią spróbowania sił w ringu. Starcie dawnych przyjaciół jest więcej niż tylko pojedynkiem. W celu wyrównania dawnych rachunków Adonis musi postawić na szali swoją przyszłość. Damian zaś nie ma nic do stracenia.
  • "Pokolenie Ikea" to adaptacja bestsellerowej powieści o tym samym tytule autorstwa Piotra C.. Dla głównego bohatera (w tej roli Bartosz Gelner) przygodny seks, fantazje erotyczne i szybkie romanse to punkt wyjścia do opowieści o realiach, w jakich żyją współcześnie młodzi. Piotr jest pracownikiem kancelarii, który podczas studiów prowadził minimalistyczny tryb życia. Odbija to sobie teraz. Kiedy nie jest w kancelarii, jest na łowach. Piotr ma powodzenie u kobiet przez swój wygląd i styl. Hedonista, ale nie egoista. Podświadomie nigdy nie chciał być takim człowiekiem jak jego ojciec: na każdym kroku zdradzającym swoją partnerkę... Produkcja to debiut fabularny Dawida Grala.

Edyta Górniak (z lewej) i Majka Jeżowska Edyta Górniak seksu przed koncertami nie uprawia. Majka Jeżowska: To jest bzdura

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

  • "Perry Mason" to to historia oparta na postaci legendarnego adwokata z powieści autorstwa Erle’a Stanleya Gardnera. Jednym z producentów serialu jest Robert Downey Jr., a główną rolę gra Matthew Rhys ("Zawód: Amerykanin"). Akcja pierwszego sezonu rozgrywała się w 1931 roku, a w drugim kilka miesięcy po zakończeniu śledztwa dotyczącego Dodsona, potomek wpływowej rodziny zostaje brutalnie zamordowany. Perry, Della i Paul znajdują się w centrum sprawy, w której co chwilę na jaw wychodzą kolejne spiski.
Więcej o: