"Inne były od kochania i od seksu, a ja byłam od gadania". Małżeństwem Wellmanowie są już 35 lat

Dorota Wellman i jej mąż Krzysztof są razem od 35 lat. Rzadko kiedy rozmawiają publicznie o swoim życiu prywatnym. Z tego powodu wiele osób nie wie nic o partnerze prezenterki. Czym zajmuje się małżonek dziennikarki i jak się poznali?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zarówno Dorota Wellman, jak i jej mąż Krzysztof, nie upubliczniają wspólnych zdjęć w social mediach. Rzadko kiedy rozmawiają o życiu prywatny, jednak kilkukrotnie wspomnieli o kulisach swojej relacji. Poznaj historię przyjaźni, która przerodziła się w 35-letni związek.

Zobacz wideo Dorota Wellman do Tomasza Kota: Nie jesteś zesrany, że grasz Pana Kleksa?

Dorota Wellman i Marcin Prokop w 'Dzień dobry TVN' Wellman nie będzie już prowadzić "DDTVN"? "Jak nie wróci, opuszczam TVN"

Ona była drugą reżyser, on fotografem. Początkowo łączyła ich przyjaźń

Dorota Wellman poznała Krzysztofa na planie filmu "Schodami w górę, schodami w dół". Mężczyzna był fotografem, który poprzednio współpracował z takimi ikonami polskiego kina jak Krzysztof Kieślowski, czy Juliusz Machulski. Przyszła prezenterka "Dzień Dobry TVN" była wówczas drugim reżyserem produkcji. Krzysztof od razu wpadł kobiecie w oko. - Przypominał mi żołnierza izraelskiego. Ubrany był na zielono, miał duży semicki nos i burzę ciemnych włosów - wspominała dziennikarka w jednym z wywiadów cytowanych przez Vivę. 

Przyszły partner Doroty Wellman był duszą towarzystwa. Ludzie lubili przebywać w jego towarzystwie, a kobiety wciąż go zagadywały. Początkowo ich relacja polegała wyłącznie na przyjaźni. Krzysztof był w trakcie rozwodu, a potem łączyły go romantyczne relacje z różnymi kobietami - Inne były od kochania i od seksu, a ja byłam od gadania - przyznała Wellman. 

Wspólne pasje i zainteresowania sprawiły, że para się do siebie zbliżyła. Po czasie w ich relacji pojawiło się uczucie. Finałowym testem, który zadecydował o ich związku, była wspólna wycieczka w góry. Krzysztof zaprosił na nią jeszcze jedną koleżankę. Kobieta jednak nie przygotowała się odpowiednio do pieszej wędrówki. Zamiast wygodnych butów wybrała eleganckie obuwie, przez co nie mogła dotrzymać kroku jemu i Dorocie. 

Wojciech Wysocki z żoną Joanną Ona była studentką, on facetem po przejściach. Dziś są razem 25 lat

Jak wygląda związek Wellmanów? Były w nim wzloty i upadki, jednak "kłócą się tylko o rzeczy ważne"

W 1988 roku para wzięła ślub. Pięć lat później na świecie pojawił się ich syn, Kuba. Choć w ich związku bywały gorsze momenty, para od ponad trzech dekad tworzy udane małżeństwo. Jak przyznaje prezenterka stacji TVN, "kłócą się tylko o rzeczy ważne", choć czasem budzą się w nich niezbyt przyjemne uczucia. Dziennikarka dowcipnie twierdzi, że w takich momentach planuje zbrodnię idealną. - Myślę o zupie grzybowej ze sromotników, o kawie z trucizną - żartowała Dorota Wellman  - A potem mi to przechodzi. 

Według prezenterki układ "mężczyzna pracuje, kobieta go obsługuje" jest przeżytkiem i nie ma miejsca w dzisiejszych czasach. Oboje z mężem dzielą się obowiązkami i są aktywni zawodowo.

 
Więcej o: