"Inne były od kochania i od seksu, a ja byłam od gadania". Małżeństwem Wellmanowie są już 35 lat

Dorota Wellman i jej mąż Krzysztof są razem od 35 lat. Rzadko kiedy rozmawiają publicznie o swoim życiu prywatnym. Z tego powodu wiele osób nie wie nic o partnerze prezenterki. Czym zajmuje się małżonek dziennikarki i jak się poznali?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zarówno Dorota Wellman, jak i jej mąż Krzysztof, nie upubliczniają wspólnych zdjęć w social mediach. Rzadko kiedy rozmawiają o życiu prywatny, jednak kilkukrotnie wspomnieli o kulisach swojej relacji. Poznaj historię przyjaźni, która przerodziła się w 35-letni związek.

Zobacz wideo Dorota Wellman do Tomasza Kota: Nie jesteś zesrany, że grasz Pana Kleksa?

Ona była drugą reżyser, on fotografem. Początkowo łączyła ich przyjaźń

Dorota Wellman poznała Krzysztofa na planie filmu "Schodami w górę, schodami w dół". Mężczyzna był fotografem, który poprzednio współpracował z takimi ikonami polskiego kina jak Krzysztof Kieślowski, czy Juliusz Machulski. Przyszła prezenterka "Dzień Dobry TVN" była wówczas drugim reżyserem produkcji. Krzysztof od razu wpadł kobiecie w oko. - Przypominał mi żołnierza izraelskiego. Ubrany był na zielono, miał duży semicki nos i burzę ciemnych włosów - wspominała dziennikarka w jednym z wywiadów cytowanych przez Vivę. 

Przyszły partner Doroty Wellman był duszą towarzystwa. Ludzie lubili przebywać w jego towarzystwie, a kobiety wciąż go zagadywały. Początkowo ich relacja polegała wyłącznie na przyjaźni. Krzysztof był w trakcie rozwodu, a potem łączyły go romantyczne relacje z różnymi kobietami - Inne były od kochania i od seksu, a ja byłam od gadania - przyznała Wellman. 

Wspólne pasje i zainteresowania sprawiły, że para się do siebie zbliżyła. Po czasie w ich relacji pojawiło się uczucie. Finałowym testem, który zadecydował o ich związku, była wspólna wycieczka w góry. Krzysztof zaprosił na nią jeszcze jedną koleżankę. Kobieta jednak nie przygotowała się odpowiednio do pieszej wędrówki. Zamiast wygodnych butów wybrała eleganckie obuwie, przez co nie mogła dotrzymać kroku jemu i Dorocie. 

Jak wygląda związek Wellmanów? Były w nim wzloty i upadki, jednak "kłócą się tylko o rzeczy ważne"

W 1988 roku para wzięła ślub. Pięć lat później na świecie pojawił się ich syn, Kuba. Choć w ich związku bywały gorsze momenty, para od ponad trzech dekad tworzy udane małżeństwo. Jak przyznaje prezenterka stacji TVN, "kłócą się tylko o rzeczy ważne", choć czasem budzą się w nich niezbyt przyjemne uczucia. Dziennikarka dowcipnie twierdzi, że w takich momentach planuje zbrodnię idealną. - Myślę o zupie grzybowej ze sromotników, o kawie z trucizną - żartowała Dorota Wellman  - A potem mi to przechodzi. 

Według prezenterki układ "mężczyzna pracuje, kobieta go obsługuje" jest przeżytkiem i nie ma miejsca w dzisiejszych czasach. Oboje z mężem dzielą się obowiązkami i są aktywni zawodowo.

 
Więcej o: