Sałatka grecka warta 20 tys. złotych. To pytanie zaskoczyło finalistę nowego programu Doroty Wellman

Mamy pierwszego zdobywcę głównej nagrody w nowym programie prowadzonym przez Dorotę Wellman. Teleturniej "Kto to wie?" po raz pierwszy pojawił się na antenie 27 lutego tego roku. Zwycięzca, który zgarnął 20 tys. złotych, nie miał łatwego zadania. Ostatnie pytanie dotyczyło... sałatki greckiej.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nieco ponad tydzień. Tyle czasu zajęło uczestnikom nowego show "Kto to wie?" wygranie głównej nagrody. Ostatnie pytanie, dzięki któremu Michał z Gdańska mógł zgarnąć 20 tys. złotych, nie należało do typowych zagadnień. Uczestnik musiał się wykazać wiedzą na temat... sałatki greckiej. 

Zobacz wideo Dorota Wellman o wpadkach w "DDTVN": Przychodzi gość i ma pełne gacie. Jeden zupełnie zaniemówił

Dorota i Krzysztof Wellmanowie Są parą od 35 lat. Poznaj historię związku Doroty i Krzysztofa Wellman

Wygrał 20 tys. w nowym programie Doroty Wellman. Musiał przejść przez cztery etapy

"Kto to wie?" jest polską adaptacją teleturnieju "Let's Ask America". Show podzielone jest na cztery etapy, w których początkowo bierze udział czworo uczestników. Program wyróżnia się na tle innych tym, że żaden z graczy nie przebywa w studiu. Zamiast tego łączą się z prowadzącą Dorotą Wellman za pośrednictwem wideorozmów. 

 

Po każdej z rund, gospodyni programu żegna się z jednym z uczestników. Co więcej, w kolejnych etapach wzrasta także potencjalna wygrana. Najwyższa nagroda wynosi aż 20 tys. złotych. Do finału ostatniego odcinka dotarł Michał z Gdańska. Zdobycie głównej wygranej zależało od tego, czy poprawnie odpowie na pytanie dotyczące sałatki greckiej.

'The Voice Kids' Cleo zalała się łzami na planie "The Voice Kids". "Zmiotło mnie z planszy"

Który składnik sałatki greckiej dla największej liczby ankietowanych jest jej podstawą? Uczestnik zażartował z odpowiedzi

Ostatnie pytanie programu prowadzonego przez Dorotę Wellman mogło zaskoczyć zarówno Michała, jak i telewidzów. Dotyczyło bowiem składników znajdujących się w sałatce greckiej. Jeden z nich był dla ankietowanych kluczowym ingredientem posiłku i to właśnie jego musiał wskazać uczestnik. Gracz mógł wybrać pomiędzy pomidorami, ogórkiem, serem feta oraz cebulą. Finalnie, Michał zaznaczył trzecią odpowiedź, co okazało się poprawnym wyborem. 

 

- Jest! Super! Chyba muszę dziś zjeść ser feta - zażartował zwycięzca programu, zaraz po usłyszeniu werdyktu. Dorota Wellman zapytała go także o to, na co przeznaczy główną nagrodę. - Być może udam się w jakąś podróż. Na pewno te pieniążki jakoś fajnie wykorzystam - przyznał Michał.

Więcej o: