Spadek nawet o 426 tys. widzów. Jest nowy raport oglądalności serwisów informacyjnych. Kto na podium?

Portal Wirtualnemedia.pl opublikował raport dotyczący oglądalności programów informacyjnych. Statystyki za luty 2023 roku wskazują jednoznacznie, że dzienniki Telewizji Polskiej odnotowały największą utratę widzów.

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, Nielsen Audience Measurement sporządziło raport statystyk oglądalności polskich programów informacyjnych. Spośród wszystkich serwisów, to właśnie dzienniki Telewizji Polskiej utraciły w lutym 2023 roku największą ilość widzów. Zobaczcie, jak przedstawiają się wyniki za ubiegły miesiąc.

Statystyki oglądalności programów informacyjnych. Liderem jest TVN

Zdecydowanym liderem wśród programów informacyjnych w lutym 2023 roku były "Fakty" emitowane przez TVN oraz TVN24 BiS. Według statystyk serwisy oglądało średnio 2,93 mln widzów. Taki wynik sprawia, że stacje mają aż 22,88% udziału w rynku telewizyjnym. Mimo tak zaskakujących efektów, w porównaniu do analogicznego okresu z ubiegłego roku, odnotowano spadek ok. 192 tys. oglądających.

Miejsce drugie przypadło "Wiadomościom" TVP1 oraz TVP Info. Choć oglądalność wynosiła 2,64 mln, to w ciągu roku liczba widzów zmniejszyła się o ponad 10%, co daje około 297 tys. osób. Największe spadki w tym zestawieniu odnotował jednak "Teleexpress". Według danych widownia programu zmniejszyła się o przeszło 15%, czyli blisko 426 tys. widzów. Pomimo znaczących zmian program emitowany przez TVP1 oraz TVP Info może poszczycić się 2,41 mln widzów.

Z kolei oglądalność "Wydarzeń" emitowanych na antenie Polsatu, Polsatu News i Wydarzeń 24 wynosiła 1,95 mln widzów, tym samym telewizja odnotowała spadek o 13,18%. Na ostatnim miejscu znalazła się "Panorama" TVP2 i TVP Info, która mogła liczyć na 1,64 mln oglądających, czyli o 4,6% mniej.

Oglądalność serwisów informacyjnych przez osoby w wieku 16-49 lat. Który program ma największą widownię?

Biorąc pod uwagę statystyki w przedziale wiekowym od 16 do 49 roku życia, w lutym 2023 roku największą oglądalność miały "Fakty", odnotowując aż 941 tys. widzów. Na drugim miejscu uplasowały się "Wydarzenia" z wynikiem 668 tys. osób, zaś kolejne były "Wiadomości" mające 475 tys. oglądających w tej kategorii. Nieco mniej odnotował "Teleexpress", bo ok. 402 tys. widzów, zaś "Panorama" miała zaledwie 264 tys. oglądających.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: