Oscary 2023. Które nominowane filmy pokazuje Netflix?

W 2023 roku aż osiem oryginalnych produkcji Netfliksa zostało nominowanych do Oscara łącznie w 16 kategoriach. Największym faworytem jest tu głośna ekranizacja powieści Remarque'a "Na zachodzie bez zmian", ale na platformie użytkownicy znajdą także m.in. "Glass Onion" czy "Blondynkę". Jakie jeszcze oscarowe filmy można obejrzeć na stronie?

95. ceremonię wręczenia Oscarów będzie można obejrzeć w nocy z 12 na 13 marca, a na stronie głównej Gazeta.pl będziemy prowadzić z tego wydarzenia relację na żywo. W oczekiwaniu na ogłoszenie werdyktów Amerykańskiej Akademii Filmowej można nadrobić filmowe zaległości i tylko na samym Netfliksie obejrzeć aż osiem różnych filmów, które mają szansę na statuetkę.

Zobacz wideo "IO" Jerzego Skolimowskiego polskim kandydatem do Oscara [ZWIASTUN]

Oscary 2023. Nominowane filmy, które można obejrzeć na Netfliksie

Statystycznie rzecz ujmując, największe szanse na Oscary ma niemiecki film "Na zachodzie bez zmian", który zebrał łącznie dziewięć nominacji - w tym dla najlepszego obrazu międzynarodowego. Ponieważ nominację ma także wyreżyserowane przez Jerzego Skolimowskiego "IO", żywimy szczerą nadzieję, że w tej kategorii głośna produkcja Netfliksa nie wygra.

Na tegorocznej oscarowej liście Netfliksa znajdują się także takie filmy jak kontrowersyjna "Blondynka" z Aną de Armas (nominowany w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa) w roli Marilyn Monroe czy "Glass Onion – film z serii Na Noże" z Danielem Craigiem w roli błyskotliwego detektywa (nominowany w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany).

Więcej informacji ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Użytkownicy platformy Netflix obejrzeć także mogą poruszającą animację w reżyserii Guillermo del Toro "Pinokio" (nominowany w kategorii najlepszy długometrażowy film animowany), a także nominowany w kategorii najlepsze zdjęcia meksykański dramat Alejandro Gonzáleza Iñárritu "Bardo, fałszywa kronika garści prawd". Poza tym w kolejce na werdykt czekają także animowany film familijny "Morska bestia" (nominowany - bez zaskoczeń - w kategorii najlepszy długometrażowy film animowany) i dwa krótkometrażowe filmy dokumentalne – "Zaklinacze słoni" i "Efekt Marthy Mitchell".

Netflix z dumą się chwali, że od kiedy bierze udział w oscarowym wyścigu, produkowane i dystrybuowane przez platformę produkcje łącznie zdobyły 16 statuetek i 132 nominacje. Na stronie znajdziemy w związku z tym kolekcję "Netflix Oscars Collection", w której umieszczono zarówno nominowane, jak i nagrodzone statuetkami produkcje z ostatnich lat.

Więcej o: