Dzień Kobiet w "Milionerach", a w nim wyjątkowe uczestniczki i trudne pytania. Wiecie, co to facetektomia?

Z okazji Dnia Kobiet stacja TVN wyemitowała specjalny odcinek "Milionerów", w którym o główną nagrodę walczyły dwa wyjątkowe duety uczestniczek. Najpierw z pytaniami zmierzyły się Agata Kulesza i Agnieszka Suchora, na następnie miejsca na fotelach zajęły Magdalena Cielecka i Marta Kuligowska.

Stacja TVN uczciła święto kobiet, wypuszczając we wtorek (7 marca 2023 roku) specjalny odcinek "Milionerów". Naprzeciwko Huberta Urbańskiego zasiadły dwa duety wyjątkowych gwiazd. Panie walczyły o główną nagrodę, a zdobyte w teleturnieju pieniądze zdecydowały się przekazać na rzecz Fundacji TVN. 

Agata Kulesza i Agnieszka Suchora w programie "Milionerzy". Wczorajszy odcinek teleturnieju 

Na pierwszy ogień poszły Agata Kulesza i Agnieszka Suchora. Panie szły jak burza i niemal na każde pytanie błyskawicznie wskazywały poprawną odpowiedź. Dopiero gdy stawką było 20 tys. zł, pojawiły się pierwsze trudności. — Która książka Olgi Tokarczuk ma podtytuł "Horror przyrodoleczniczy"? — zapytał Hubert Urbański. Aktorki nie ukrywały, że mają wątpliwości i postanowiły po raz pierwszy skorzystać z koła ratunkowego, wybierając opcję "pół na pół". Ostatecznie udało im się wskazać poprawną odpowiedź, D.

Kolejne wątpliwości pojawiły się przy pytaniu za 125 tys. zł. — Duszostawiacz to narzędzie służące do wkładania świerkowej duszy — przeczytał prowadzący i podał proponowane odpowiedzi:

A. do iglastego lasu
B. do dusznego pokoju
C. do żelazka
D. do skrzypiec

Gwiazdy odcinka i tym razem postanowiły skorzystać z pomocy i zdecydowały się na głosowanie publiczności. Idąc za wskazówkami widowni, wybrały poprawną odpowiedź, czyli D i tym samym rozpoczęły walkę o 250 tys. zł. Niestety pytanie o twórczość Stanisława Moniuszki okazała się równie trudna, a ostatnie dostępne koło ratunkowe nie rozwiało ich wątpliwości. Ostatecznie udzieliły błędnej odpowiedzi i zakończyły grę, mając 125 tys. zł na koncie.

Magdalena Cielecka i Agnieszka Suchora poległy na pytaniu za pół miliona. Nie pomógł nawet Maciej Stuhr

Przyszła kolej na duet Magdaleny Cieleckiej i Marty Kuligowskiej. Pierwsze pytania nie sprawiły im większych trudności, ale wątpliwości pojawiły się już przy stawce 10 tys. zł. — Gdzie Dzień Kobiet obchodzony jest 13 sierpnia na pamiątkę ogłoszonego w 1956 r. przez rząd premiera Burgiby kodeksu, który znacznie polepszył prawną sytuację kobiet? — brzmiało pytanie. Uczestniczki zdecydowały się skorzystać z koła ratunkowego "pół na pół". Mając do wyboru już tylko Rosję i Tunezję, uznały, że poprawną odpowiedzią jest drugi kraj i tym samym kontynuowały grę.

Kolejne etapy przebiegały sprawnie i bezproblemowo. Dopiero przy pytaniu za 250 tys. zł panie zaczęły poważnie się zastanawiać, która z odpowiedzi jest prawidłową. Nie umiejąc wskazać, którego państwa król pojawia się w polskim hymnie państwowym, postanowiły skorzystać z głosowania publiczności. Idąc tym tropem, wskazały Włochy i, ku ich zaskoczeniu, rozpoczęły walkę o pół miliona złotych. — Facetektomia to — przeczytał gospodarz show i przedstawił proponowane odpowiedzi:

A. przejaw mizoandrii
B. feminizm w natarciu
C. brylantowy szlif
D. operacji kręgosłupa

Wtedy uczestniczki poprosiły o telefon do przyjaciela, którym był Maciej Stuhr. Niestety aktor nie zdążył udzielić koleżankom żadnych wskazówek, minął bowiem czas połączenia. Ostatecznie gwiazdy zdecydowały się zakończyć grę, nie udzielając odpowiedzi i tym samym wygrały 250 tys. zł, które zostaną przekazane na rzecz Fundacji TVN.

 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: