Netflix wprowadza zmiany i nowości. Ta funkcja wielu użytkownikom się nie spodoba

Netflix wprowadza nowe opcje i formaty poszerzające zakres rozrywkowych możliwości platformy. Ale to nie wszystko. Jedna z funkcji, która pojawi się w serwisie, może nie przypaść do gustu tym, którzy cenią swoją prywatność.

Netflix od tygodni zapowiadał walkę z nieregulaminowym współdzieleniem kont na platformie. Serwis zaliczył w 2022 roku rekordowy spadek nowych użytkowników i postanowił działać. Mówiło się o wprowadzeniu jednorazowych kodów, weryfikacji lokalizacji oraz wielu innych praktykach, które mogłyby stać się wysoce uciążliwe dla posiadaczy konta na platformie. Temat jednak na razie ucichł, a Netflix zamiast tego wprowadza inne nowości.

Zobacz wideo Nowości na Netfliksie w marcu 2023

Netflix wprowadza nowości. Ta funkcja wielu użytkownikom się nie spodoba

Na platformie pojawiły się programy na żywo. Pierwsza relacja nadawana za pośrednictwem Netfliksa w czasie rzeczywistym odbyła się 4 marca. Użytkownicy serwisu mogli obejrzeć na żywo autorski program komediowy Chrisa Rocka nadawany z Baltimore. Transmisja była dostępna na całym świecie, a Netflix liczył, że platforma odniesie dzięki niej spektakularny sukces. Na razie nie wiemy, ile osób obejrzało program, jednak nie będzie to ostatnia tego typu inicjatywa serwisu.

Gary Glitter w 2014 rokuZnaliśmy go jako gwiazdę popu, a w przerwach od koncertów krzywdził dzieci

Oprócz tego Netflix wprowadził do kolekcji gier dwa nowe tytuły. Pierwszy z nich to "Dust & Neon" - futurystyczna strzelanka, w której gracz zmienia się w cyborga-rewolwerowca i walczy z armią robotów na Dzikim Zachodzie. Kolejna nowość to "Tomb Raider Reloaded", gdzie użytkownik może wcielić się w legendarną postać z wirtualnego świata - Larę Croft.

Najbardziej interesujące z perspektywy dbających o swoją prywatność użytkowników będą jednak zmiany w zarządzaniu dostępem i urządzeniami korzystającymi z platformy w ramach jednego konta. Jak czytamy na portalu Wirtualne Media, Netflix oferuje użytkownikom funkcję, dzięki której właściciel konta może sprawdzić, jakie urządzenia podłączone pod konkretny profil. Jest to równoznaczne z możliwością sprawdzenia, jakie treści oglądali inni użytkownicy oraz jak często spędzają czas na platformie. To kłopot, jeśli któryś z oglądających nie chce, aby ktoś znał zawartość jego biblioteki.

Jest na to jednak proste rozwiązanie - oddzielne konto. Taktyka Netfliksa jest zatem prosta - współdzielenie kont chroni portfele użytkowników, jednak coraz mocniej ingeruje w ich prywatność.

Pedro Pascal w 'Buffy: Postrach wampirów'Pedro Pascal latami tyrał w małych rolach. Teraz jest królem seriali premium

Więcej o: