Jenna Ortega ma serdecznie dość tańca Wednesday. Ten skecz to majstersztyk

Jenna Ortega dzięki serialowi "Wednesday" stała sie jedną z najpopularniejszych aktorek świata, a wymyślony przez nią taniec głównej bohaterki stał się gigantycznym przebojem. Tysiące ludzi odtwarza jej układ, a filmiki nabijają miliony wyświetleń. "Nie chcę tańczyć układu Wednesday do promocji, bo to już oklepane" - mówi aktorka w klipie zapowiadającym odcinek "Saturday Night Live", który ma poprowadzić.

"Saturday Night Live" to jeden z najdłużej nadawanych w historii amerykańskiej telewizji programów rozrywkowych. Jego emisja zaczęła się jeszcze w 1975 roku, a obecnie nadawany jest już 48. ósmy sezon produkcji. Formuła polega na tym, że stała obsada razem ze specjalnym gościem odcinka odgrywa na żywo przed publicznością zgromadzoną w studiu w Nowym Jorku kolejne skecze i scenki rodzajowe. Jenna Ortega swój odcinek poprowadzi 11 marca 2023 roku.

Zobacz wideo Kiedy Polska najechała na ZSRR? SNL a sprawa polska

Jenna Ortega nie chce już tańczyć tańca Wednesday

Odcinek z udziałem Ortegi zapowiada krótki skecz. Całość zaczyna się od ujęcia na aktorkę, która patrzy w scenariusz i mówi: "To naprawdę świetnie napisane, ale nie mam ochoty nagrywać tańca Wednesday na promocję. Widzieliśmy to już tyle razy, że pora zrobić coś nowego" i urywa. W tym momencie kamera ze zbliżenia przechodzi na szeroki plan i okazuje się, że obok Jenny Ortegi stoją John Higgins, Ben Marshall i Martin Herlihy. Wszyscy w perukach i sukienkach - przebrani oczywiście za serialową Wednesday. Jeden przez drugiego odpowiadają: Nie no, jasne, też nie chcemy nagrywać tego tańca.

Więcej informacji ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Kiedy Ortega zwraca uwagę na to, że są wszyscy przebrani, odpowiadają: Naprawdę? To z twojego serialu? O czym ty mówisz? Wendnesday Addams czy bardziej Thursday Jones - nawet nie wiem, co to jest. Ja bym mógł zapytać, dlaczego jesteś ubrana jak dziennikarka z lat 70.

W końcu jeden z nich podkreśla: To wcale nie byłoby dla nas spełnienie marzeń, gdybyśmy mogli zatańczyć ten układ właśnie z tobą. Więc w takim razie po prostu tego nie róbmy. Nawet nie znam układu - dodaje drugi, który akurat powtarza dokładne ruchy ze sceny. W końcu Ortega się łamie i zgadza. Tańczy z Johnem Higginsem i Benem Marshallem, a Martin Herlihy nagrywa to telefonem:

 

Na sam koniec Ortega pyta Martina, czy się przebrał tylko po to, żeby nakręcić, jak jego koledzy z nią tańczą. "A niech to szlag" - odpowiada. 

Widzowie są zachwyceni nagraniem: "Uwielbiam to, jak bardzo ma znudzą minę, kiedy z nimi tańczy", "To poświęcenie włożone, żeby dobrze odtworzyć fryzury, makijaż i strój", "Ci kolesie są świetni. Nie mogę się przestać śmiać", "Ten taniec tutaj wydaje się jeszcze bardziej w duchu Wednesday niż to, co pokazali w serialu", "To jest prześmieszne" - piszą w komentarzach.

 

"Saturday Night Live" przez lata zdobył m.in.71 nagród Emmy i ponad 250 nominacji do tego wyróżnienia. Odcinek z Jenną Ortegą nadawać będzie stacja NBC na swojej antenie telewizyjnej, a także na platformie Peacock. Na szczęście później wszystkie skecze trafią na kanał programu na YouTubie, gdzie będzie je można obejrzeć już bez żadnych przeszkód.

Zobacz wideo „Wednesday" — nowy serial Netfliksa od Tima Burtona. Jenna Ortega jako Wednesday Addams

Jenna Ortega w wywiadach przyznała, że nalegała na to, by Tim Burton pozwolił jej samej stworzyć choreografię do tańca Wednesday, bo "przestała ufać zewnętrznym opiniom". Jednocześnie takie rozwiązanie było dla niej źródłem obaw - "Czułam się bardzo niepewnie z tą sceną. Sama ułożyłam kroki i myślę, że doskonale widać, że nie jestem tancerką ani choreografką". Po premierze serialu okazało się, że układ razem z piosenką został internetową sensacją - tysiące widzów odtwarza całą sekwencję i publikuje swoje nagrania. Ba, do zabawy dołączyła się Lady Gaga, która sprawiła, że trend przybrał jeszcze bardziej na sile - swoją wersję tańca nagrała nawet Madonna.

Więcej o: