"Milionerzy". Uczestnik wykorzystał telefon do przyjaciela. Posłuchał się taty i przegrał 85 tys. zł

Program "Milionerzy" dostarcza widzom wielu emocji i wrażeń. Nie inaczej było podczas ostatniego odcinka, w którym o główną nagrodę walczył pochodzący z Warszawy, Mateusz Całka. Niestety jedno z ostatnich pytań zaskoczyło uczestnika. Choć skorzystał z telefonu do przyjaciela, to nie udało mu się wskazać poprawnej odpowiedzi.

W czwartkowej (9 marca 2023 roku) odsłonie "Milionerów" swoją grę kontynuował pochodzący z Warszawy, Mateusz Całka. Uczestnik miał już na swoim koncie 500 zł wygrane w poprzednim odcinku. Mężczyzna miał predyspozycje do tego, by zajść naprawdę daleko, lecz jedno z końcowych pytań wprowadziło go w konsternację, a odpowiedź, której udzielił, okazała się pomyłką.

Zobacz wideo Pytania, które mocno zaskoczyły uczestników teleturnieju "Milionerzy". Odpowiedzielibyście na nie?

"Milionerzy". Mateusz Całka kontynuował grę mając 500 zł na koncie

Początkowo uczestnik szedł jak burza i z łatwością udzielał odpowiedzi na każde z pytań. Pierwszy raz zawahał się, gdy stawką było 5 tys. zł. — Jak rozmnaża się niezdarka dziewica — przeczytał prowadzący, Hubert Urbański, po czym podał proponowane odpowiedzi:

A. przez podział kłączy
B. przez pączkowanie
C. z udziałem gamet męskich i żeńskich
D. z udziałem jednej gamety

Wtedy Całka poprosił o koło ratunkowe "pół na pół". Po odrzuceniu dwóch wariantów, mężczyzna zdecydował się na zaznaczenie odpowiedzi D, która okazała się właściwą.

Już chwilę później, przy pytaniu za 20 tys. zł, uczestnik ponownie się zawahał. Tym razem musiał wskazać miejscowość leżącą na Kaszubach. By rozwiać wszelkie wątpliwości, poprosił o pomoc publiczności. Kierując się głosami widowni, Całka wskazał odpowiedź C, czyli wieś Grzeczna Panna. Był to prawidłowy wariant.

Wołodymyr Zełenski Zełenski nie przemówi podczas Oscarów. Odrzucono jego wniosek

Poprosił o pomoc tatę. Mężczyzna zasugerował błędną odpowiedź

Choć uczestnik wykorzystał dwa z trzech dostępnych kół ratunkowych, to jego wiedza z tak wielu różnych dziedzin była zaskoczeniem nawet dla Huberta Urbańskiego. Gracz dotarł aż do pytania za 125 tys. zł, przy którym pojawiły się kolejne trudności. — Co jest najbardziej pożądanym trofeum w golfie — przeczytał gospodarz teleturnieju, a następnie przedstawił proponowane odpowiedzi:

A. pasiasty golf
B. zielona marynarka
C. cytrynowa kamizelka
D. kraciasty kaszkiet

Mężczyzna od razu przyznał, że to pytanie zupełnie go zaskoczyło i nie ma pojęcia, który z wariantów może być właściwym. Mając możliwość wykonać telefon do przyjaciela, postanowił skorzystać z tej opcji. Osobą, która udzielała pomocy zawodnikowi, był jego tata, Grzegorz. Mężczyzna zasugerował wybranie opcji D jako prawidłowej. Po przerwaniu połączenia, to właśnie ten wariant wskazał Mateusz. Niestety, odpowiedź okazała się błędną. Właściwą opcją była "zielona marynarka". Ostatecznie Mateusz Całka wygrał w "Milionerach" 40 tys. zł.

Jennifer Lopez, Ben Affleck, Jennifer Garner Ben Affleck oświadczył się trzy razy. Z jedną ma dzieci, z drugą ślub

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: