Najdłuższa telenowela na świecie? To wcale nie "Moda na sukces". Rekordzista ma 18 tys. odcinków

Zdawać by się mogło, że spośród telewizyjnych tasiemców najdłuższa jest "Moda na sukces". Okazuje się jednak, że produkcja wcale nie jest w tej kategorii mistrzem. Światowy rekord pobiła inna telenowela.

Opery mydlane cieszyły się niegdyś ogromną popularnością wśród widzów. Przez lata wielu wydawało się, że najdłuższą telenowelą jest znana wszystkim "Moda na sukces". Jak się okazało, istnieją znacznie dłuższe produkcje, które przebijają popularnego tasiemca ponad dwukrotnie. Jedna z nich pobiła nawet rekord Guinnessa.

Zobacz wideo Gucci - sukces i upadek z morderstwem w tle

Są dłuższe seriale niż "Moda na sukces". Popularną telenowelę prześcignęła inna produkcja

"Moda na sukces" to jedna z najpopularniejszych telenoweli w historii telewizji. Amerykańska produkcja zadebiutowała na antenie CBS 23 marca 1987 roku i z miejsca zyskała ogromne zainteresowanie widzów. W kolejnych latach serial pojawił się także w innych krajach, w tym w 1994 roku w Polsce, zyskując międzynarodową sławę. Obecnie tasiemiec liczy ponad 8700 odcinków, co, zdaniem wielu, czyniło go dotychczas najdłuższą operą mydlaną. Okazuje się jednak, że w tej kategorii miejsce na podium od wielu lat zajmuje inna produkcja.

 

Ten serial pobił rekord Guinnessa. Premiera "Guiding Light" na srebrnym ekranie odbyła się ponad 70 lat temu

Amerykański serial "Guiding Light" został wpisany do księgi rekordów Guinnessa jako najdłuższy w historii telewizji. Produkcja była pionierem w kategorii telewizyjnych oper mydlanych. Przez pierwsze 15 lat od premiery była nadawana wyłącznie w radio, zaś na srebrnym ekranie zadebiutowała pod koniec czerwca 1952 roku. Telenowela jest o 50 lat starsza i ponad dwukrotnie dłuższa od wspomnianej "Mody na sukces", liczy sobie bowiem ponad 18 tys. odcinków. 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: