Kolejne zmiany w Telewizji Polskiej. Nowy prezes likwiduje koncerty Jacka Kurskiego

Szykują się kolejne zmiany w Telewizji Polskiej. Jak podaje portal Wirtualne Media, Program TVP na tegoroczne święta wielkanocne będzie uboższy o koncert "Cud życia", który wprowadził były prezes stacji Jacek Kurski.

Od kiedy stanowisko prezesa Telewizji Polskiej objął Mateusz Matyszkowicz, stacja przechodzi niemałe przemiany. Tym razem zlikwidowano jeden z najpopularniejszych koncertów emitowany w Niedzielę Wielkanocną.

Zobacz wideo Cleo o Eurowizji. Jak ocenia występ Blanki i jak wspomina swój występ z Donatanem?

Wielkanocny koncert "Cud życia". Stacja TVP rezygnuje z popularnego wydarzenia

W 2021 i 2022 roku stacja TVP emitowała w Niedzielę Wielkanocną koncert "Cud życia". Wydarzenie było jednym z najważniejszych elementów świątecznego programu, który wprowadził ówczesny prezes, Jacek Kurski. Na scenie występowały gwiazdy światowego formatu, m.in. Andrea Bocelli wraz z synem Matteo Bocellim czy José Carreras. Nie zabrakło również występów polskich artystów, wśród których znalazła się Edyta Górniak, jedna z najpopularniejszych polskich śpiewaczek operowych Alicja Węgorzewska czy pochodząca z Ukrainy wokalistka, Julija Belej-Iwaszkiw.

Telewizja Polska rezygnuje z koncertu Jacka Kurskiego. Wydano oficjalny komunikat

Jak podaje portal Wirtualne Media, w tym roku koncert "Cud życia" został wykluczony z wielkanocnego programu stacji. Telewizja Polska nie podała przyczyn tej decyzji. W opublikowanym oświadczeniu wyjaśniono jedynie, że stacja dostosowuje program do bieżących potrzeb widzów. — Telewizja Polska nieustannie pracuje nad swoją ofertą programową i dostosowuje ją do potrzeb i oczekiwań swoich widzów. W tym roku TVP przygotowuje bogatą i zróżnicowaną ofertę na Święta Wielkanocne, o szczegółach poinformuje niebawem — przekazano w komunikacie.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: