Tajemnica lotu MH370 hitem Netfliksa. 239 pasażerów wsiadło na pokład samolotu i zniknęło

8 marca 2014 roku w godzinach nocnych zniknął bez śladu samolot MH370 malezyjskich linii lotniczych. Trasa miała być rutynowym przelotem z Kuala Lumpur do Pekinu, jednak z pokładu nie wróciło 239 pasażerów i członków załogi. Samolot wkrótce po starcie zniknął z ekranów radarów.

Szokujące rozpłynięcie się w powietrzu samolotu pasażerskiego trafiło na pierwsze strony gazet, wywołało zamieszki i stało się koszmarem dla krewnych pasażerów. Cały świat zaczął szukać odpowiedzi, które nigdy nie nadeszły. Od tragedii mija w tym roku 9 lat.

"MH370: Samolot, który zniknął" hitem Netfliksa. Widzowie chcą poznać prawdę lotu z 2014 roku

Oficjalnie uznano przypadek za katastrofę lotniczą, jednak wraku Boeinga 777 ani ciał jego pasażerów nie odnaleziono. Przez lata udało się jedynie dotrzeć do pojedynczych szczątków samolotu. Co jakiś czas pojawiają się nowe doniesienia odnośnie do poszukiwań, jednak żadne ostatecznie nie rozwiązało zagadki.

Zobacz wideo "MH370: The Flight That Disappeared" [ZWIASTUN]

8 marca 2023 roku, w dzień rocznicy tragicznego wydarzenia, Netflix opublikował serial dokumentalny o tajemniczych zdarzeniach sprzed niemal 10 lat. "MH370: Samolot, który zniknął" to wstrząsający obraz, który wykorzystuje mocne zdjęcia archiwalne do rekonstrukcji feralnej nocy, dając widzom szansę poznania trzech najbardziej kontrowersyjnych teorii dotyczących zniknięcia samolotu.

Produkcja zawiera wywiady z członkami rodzin pasażerów, naukowcami, dziennikarzami i zwykłymi ludźmi z całego świata, którzy po dziewięciu latach nie chcą porzucić nadziei na wyjaśnienie tej zagadki. To historia pełna spisków i niewyjaśnionych okoliczności, podejrzanych postaci i oficjalnej ciszy w eterze — ale przede wszystkim okazja do podtrzymania pamięci o tych, którzy zaginęli w jednej z największych nierozwiązanych zagadek naszych czasów, i do dalszego poszukiwania odpowiedzi.

Serial szybko stał się hitem, jednak wielu jego recenzentów zauważa, że promuje on teorie spiskowe. Serwis theweek.in oskarża twórców serii o rozpowszechnianie "nielogicznych, sprzecznych z nauką, dziwacznych pomysłów".

Więcej o: