Gdy mówiła, jurorzy myśleli, że żartuje. Zaczęła śpiewać i byli w szoku. "To twój prawdziwy głos?"

We Ani jest jednym z największych zaskoczeń obecnej edycji "Idola". Uczestniczka została obdarzona wyjątkowym głosem, który dwukrotnie zdezorientował jurorów. Okazało się, że ten, którym mówi, brzmi zupełnie inaczej niż ten, którym śpiewa. Przed występem musiała kilkukrotnie zapewnić, że jej barwa nie jest udawana. To, co stało się później, wprawiło w osłupienie nie tylko jury.

Pochodząca z Harlemu We Ani zaciekawiła jurorów amerykańskiego "Idola" jeszcze zanim przystąpiła do wykonania wybranego utworu. Lionel Richie był nie tylko zachwycony jej naturalną fryzurą, ale też specyficznym głosem, który przypominał modulację przyjmowaną w dubbingu kreskówek.

OFERTY AVANTI24: Te skórzane torebki będziemy nosić wiosną! Camelowe modele to projekty polskiej marki

"To twój prawdziwy głos?"

We Ani zgłosiła się do programu z dużym wsparciem rodziny, której jeszcze przed występem obiecywała zdobycie upragnionego złotego biletu. Choć bliscy dziewczyny byli świadomi jej talentu, przed jury musiała jednak ponownie zmierzyć się z serią pytań dotyczących nietypowej barwy jej głosu. Jeden z jurorów był ciekawy, czy od początku brzmiał aż tak charakterystycznie.

Tak, naprawdę mówię w ten sposób. Ten głos jest ze mną od 23 lat.

- musiała przekonywać uczestniczka. Dodała również, że nigdy nie pracowała w dubbingu, choć z naturalnym darem jest to jedno z jej marzeń. Wygląd, osobowość i charyzma Ani spowodowały, że Katy Perry nie mogła doczekać się jej występu. Gdy tylko zaczęła śpiewać, członkowie jury nie byli w stanie ukryć zdziwienia.

Zobacz wideo Ci muzycy zrobili karierę dzięki występowi w "Idolu"

W piosence jej głos wybrzmiał znacznie dojrzalej

Uczestniczka przygotowała utwór Ariany Grande, "Anyone". Szybko okazało się, że choć dla wielu głos, którym mówi na co dzień jest dość zabawny, ten, którym śpiewa, brzmi zupełnie inaczej. Jurorów zszokowała dojrzałość wykonania i sposób, w jaki Ani panowała nad poszczególnymi frazami. Poradziła sobie nawet z najwyższymi dźwiękami.

 
Nie chcę podporządkowywać cię do niedorzecznej kategorii, ale to było niedorzeczne!
Masz niesamowity głos. Nie wiem, jakie jest na to naukowe uzasadnienie.

- komentowali jurorzy. Ani przyznała, że również nie zna wyjaśnienia tak dużej różnicy w barwie jej głosu, choć jest o to nieustannie pytana. Katy Perry zapytała uczestniczkę o znaczenie jej imienia. Okazało się, że w języku swahili oznacza ono "staranny".

Naprawdę jesteś staranna. Jesteś w stanie przezwyciężyć każdą przeszkodę. Chcesz, żeby wszyscy cię usłyszeli.

- mówiła wokalistka. Jednogłośną decyzją We Ani awansowała do kolejnego etapu programu i otrzymała złoty bilet do Hollywood. Zwycięzcę obecnej edycji "American Idol" poznamy tej wiosny.

Więcej o: