Aktorka ze "Stranger Things" kończy z aktorstwem. Była molestowana seksualnie na planie zdjęciowym

Gwiazda młodego pokolenia Grace Van Dien, którą mogliśmy zobaczyć w ostatnim sezonie "Stranger Things", zdecydowała się zawiesić karierę aktorską. Wszystko przez przykre doświadczenia na planach zdjęciowych. Podczas transmisji na Twitchu wyznała, że była molestowana seksualnie przez jednego z producentów.

Grace Van Dien w jednym z odcinków czwartego sezonu "Stranger Things" wcieliła się w postać Chrissy Cunningham. Widzowie mogą jednak nigdy już nie zobaczyć tej postaci, ponieważ aktorka podczas transmisji na Twitchu wyznała, że obecnie odrzuca wszystkie propozycje zawodowe i planuje skupić się na prowadzeniu streamingów z gier.

Więcej informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Popkultura odc. 145

Grace Van Dien opowiedziała o molestowaniu seksualnym

Jak podaje "Variety", podczas transmisji z 7 marca 2023 roku aktorka ujawniła, że odrzuciła cztery role filmowe w ciągu ostatnich kilku tygodni. Dodała także, że nie będzie już się wcielać w rolę Chrissy w "Stranger Things":

Rzecz w tym, że niektórzy ludzie są na mnie źli, że odrzuciłam projekty aktorskie i zdecydowałam się na więcej transmisji, ale faktem jest, że w kilku ostatnich projektach, nad którymi pracowałam, nie miałam najlepszych doświadczeń z niektórymi ludźmi, dla których musiałam pracować

Wszystko przez traumatyczne doświadczenia z planów filmowych. Van Dien wyznała, że jeden z szefów (nie zdradziła imienia i nazwiska ani nazwy produkcji) molestował ją seksualnie:

W jednym z ostatnich filmów, które zrobiłam, jeden z producentów poprosił mnie o… To na przykład, wynajął dziewczynę, z którą sypiał, a potem kazał, żeby poprosiła mnie o trójkąt z nimi. To był mój szef. Nie zrobiłam tego i płakałam, byłam bardzo zdenerwowana. Ale kiedy ludzie pytają: »W jaki sposób transmisje strumieniowe są lepsze dla twojego zdrowia psychicznego?«, to właśnie w taki. Siedzę w domu i gram w gry wideo, a szef nie prosi mnie o seks

Aktorka powiedziała, że na ten moment chce się skupić na streamingu, ale w przyszłości chciałaby wrócić do świata filmu na własnych warunkach:

W tym miejscu jestem szczęśliwa i rozwijam własne projekty. Mam nadzieję, że ktoś zdecyduje się je sfinansować, ponieważ wtedy będę mogła kontrolować swój własny plan. I nie będę prosiła moich aktorów, żeby się ze mną przespali

Grace Van Dien w latach 2017-2019 grała główną rolę w serialu Netfliksa "Greenhouse Academy". Ostatnio pojawiła się w produkcji "V for Vengeance" oraz w "What Comes Around", pokazywanym na Festiwalu Filmowym w Toronto.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: